Zwiększenie sprzedaży przez szkolenia

Mój szef już od dłuższego czasu powtarzał, że musimy więcej sprzedawać, bo dzięki temu nasza firma wybije się na tle konkurencji i będziemy mieli zagwarantowane miejsce pracy. Trochę się obawiałem, że czekają nas zwolnienia, jednak ku mojej radości nasz pracodawca postanowił w nas zainwestować i wysłać na specjalne szkolenie. Co się okazało czekał mnie awans. 

Szkolenie dla managera sprzedaży to strzał w dziesiątkę 

szkolenia dla managerów sprzedażyPewnego dnia szef poprosił mnie do siebie i zapytał czy mógłbym poświęcić chwilę czasu na to, aby poszukać dobrej i skutecznej firmy szkolącej sprzedawców. W swojej dawnej pracy miałem styczność z pewną firmą oferującą wartościowe i pełne wiedzy szkolenia, więc bez wahania zaproponowałem tych specjalistów. Szef tylko sprawdził czy aby na pewno mam rację i nawiązał współpracę. Ja byłem w szoku, ponieważ miałem inną datę i godziny szkolenia niż reszta współpracowników. Ostatecznie okazało się, że zostałem wysłany na szkolenia dla managerów sprzedaży, ponieważ szef dostrzegł mój potencjał i docenił doświadczenie dlatego też miałem wyciągnąć z tych szkoleń jak najwięcej, aby potem opowiadać wszystko moim współpracownikom. Poza tym jako manager miałem odpowiadać za odpowiednią motywację pracowników oraz szkolenie nowych osób, jeśli będą dołączać do naszego zespołu. Był szczęśliwy, bo wiedziałem, że te szkolenia będą dla mnie morzem wiedzy, które będę mógł przekazywać aby dobrze realizować zadania. 

Jak się okazało szkoleniowiec, który był odpowiedzialny za szkolenie naszej grupy był wielkim specjalistom w dziedzinie sprzedaży. Sam zaczynał od zwykłego sprzedawcy, potem w swojej firmie został handlowcem i później handlowcem głównym. To była wielka inspiracja i motywacja dla pracy dla mnie i moich współpracowników.