olej kokosowy

Zdrowe odżywianie – soki i olej kokosowy

Zbliżały się moje urodziny. W tym roku mama postanowiła nie robić mi prezentu „niespodzianki” i wprost zapytała mnie co chciałabym dostać w tym roku. Poprosiłam ją o chwilę na zastanowienie, gdyż w ostatnim czasie nie miałam głowy by o tym pomyśleć.

Olej kokosowy – źródło zdrowia

olej kokosowyCo prawda kilka pomysłów chodziło mi gdzieś tam po głowie. Od jakiegoś czasu staram się wzbogacić moją dietę o owoce i warzywa, a także zdrowe i bogate w odpowiednie tłuszcze produkty takie jak olej kokosowy. Pomyślałam zatem, że może przydałaby mi się jakaś wyciskarka do soku, mogłabym wtedy tworzyć własne kompozycje smakowe. Przynajmniej wiem, że byłaby to zdrowa żywność, a nie to co sprzedają w sklepach czyli napoje słodzone z konserwantami. Tak więc, poprosiłam mamę, aby na urodziny sprezentowała mi wyciskarkę. Duży dylemat miałam jednak, którą wybrać. W sklepach obecnie w dobrej cenie była wyciskarka kuvings model silent juicer rubin. To cudeńko może wycisnąć sok z owoców i warzyw zarówno miękkich jak i twardych, a także z ziół. Ponadto jest wyposażono ją w technologię Juicer Module Comprising System, dzięki której zostaje usunięty nadmiar błonnika, a także nasiona i skóra. Fajnym gadżetem jest jeszcze korek niekapek, dzięki któremu nie tylko oszczędzę zabrudzenia całej kuchni podczas wyciskania soku, ale także będę mogła łatwo, na bieżąco wymyć urządzenie bez konieczności jego całkowitego demontażu. Zdecydowanie ta wyciskarka soku najbardziej odpowiadałaby moim wymaganiom, gdyż posiada wszystkie najważniejsze dla mnie funkcje.

Już nie mogę się doczekać, aż skomponuje swój pierwszy sok z moich ulubionych owoców. Dużym plusem wyciskarek do soku jest również, to że możemy pozyskać sok także z warzyw, których zdecydowanie spożywamy znacznie mniej.