Zaciągnięcie kredytu hipotecznego na dom

Kiedyś to myślałem, że w życiu będzie wszystko trudne do osiągnięcia. Kiedy jednak zacząłem pracować, to szybko zauważyłem, że człowiek może osiągnąć każdy cel. Wystarczyło być zdeterminowanym i mieć określone cele, do których się dążyło. Ja pragnąłem mieć własny dom i to właśnie był mój cel.

Nowy dom dzięki kredytowi hipotecznemu 

kredyty hipoteczne krakówOczywiste rzecz jasna było, że w tak młodym wieku nie miałem odłożonej wystarczającej sumy pieniędzy na kupno domu za gotówkę. Istniało jednak wiele możliwości, dzięki którym dom mogłem sobie kupić a jedną z nich był kredyty hipoteczne Kraków był miastem sprzyjającym młodym ludziom, którzy chcieli się usamodzielnić. Dlatego właśnie tam się przeprowadziłem po studiach i tam chciałem kupić swój dom. Kredyt gotówkowy zdecydowałem się wziąć w swoim banku. Poczytałem wcześniej na stronie jakie były warunki i porównałem ten kredyt z tymi w innych bankach. Oferta mojego banku była najkorzystniejsza i zdecydowałem się na kredyt w złotówkach. Miałem dość sporą kwotę wkładu własnego, co dodatkowo działało na moją korzyść w kwestii wysokości rat. W banku doradca potwierdził mi, że mogę wziąć kredyt hipoteczny w pojedynkę, ponieważ moje dochody były na tyle wysokie, że dawały bankowi gwarancję mojej wypłacalności. Wybrałem parterowy dom na obrzeżach miasta. Nie planowałem zakładać dużej rodziny, więc większy dom zdecydowanie nie był mi potrzebny. Formalności związane z załatwieniem kredytu hipotecznego udało mi się załatwić dość sprawnie.

Zamieszkałem w swoim własnym domu pod koniec lipca. Kredyt hipoteczny zaciągnąłem na trzydzieści lat i dzięki temu raty były niskie. Mogłem sobie pozwolić na różne przyjemności a i nawet odkładałem jakąś część pieniędzy na konto oszczędnościowe, żeby kupić nowy samochód.