Jaka szkoła rodzenia Łódź?

Kardiolog, podobnie jak ginekolog, jest jednym z lekarzy których nie lubimy odwiedzać( a czy którychś w ogóle lubimy?), gdyż kojarzy nam się z poważnymi zaburzeniami, których łatwo nie wyleczymy. To prawda, choroby serca są groźne, a nieleczone stają się bardzo niebezpieczne. A ginekolog pomoże jaka szkoła rodzenia Łódź jest najlepsza.

Szkoła rodzenia Łódź, po co to?

 

Szkoła rodzenia łódź jest dla kobiet w ciąży. Uczy kobiety jak postępować podczas poroduOsoby cierpiące na chorobę wieńcową, choroby naczyń krwionośnych, zakrzepowe zapalenie żył, nadciśnienie lub zbyt niskie ciśnienie, z wrodzonymi lub nabytymi chorobami lub zaburzeniami rytmu serca, osoby które przeszły zawał lub wykryto/ osunięto u nich tętniaka, w czyich rodzinach występowały choroby mięśnia sercowego powinny znajdować się szkoła rodzeniapod stałą kontrolą kardiologiczną. Pozostali żeby uniknąć stałych wizyt u kardiologa powinni zadbać o siebie. Należy ograniczyć palenie, prowadzić zdrowy tryb życia (jeść zdrowo, dużo warzyw i owoców, ograniczyć tłuste posiłki i słodycze, uprawiać sport), kontrolować poziom cholesterolu i masę ciała (im większa tym większe ryzyko zachorowania na choroby wieńcowe), ograniczać w swoim życiu stresujące sytuacje, zadbać o odpowiedni wypoczynek, kontrolować stan uzębienia( próchnica sprzyja chorobom serca). Jeśli nie pojawią się u nas żadne z objawów chorób serca, nie mamy powodu by udawać się do kardiologa. Na co powinniśmy, zwrócić uwagę? Na kołatanie serca, duszności, omdlenia, bóle w klatce piersiowej, bóle i zawroty głowy, pobudzenie lub zmęczenie i senność. Badanie EKG, echo serca i badania krwi np. poziomu cukru potwierdzi lub zaprzeczy wystąpieniu choroby. Wcześniej endokrynolog powinien wykluczyć np. nadczynność tarczycy, która może powodować wzrost ciśnienia i kołatanie serca.

Pamiętajmy, wizyta u kardiologa to nie szkołą rodzenia, lepiej udać się wcześniej na wizytę, niż do końca życia chodzić na badania i przyjmować leki, bo choroba zaczęła już postępować. Zdrowie jest bardzo ważne, więc dbajmy o nie.