wózki skrzyniowe

Wózek do transportu różnych rzeczy

W każdej firmie w którym znajduje się magazyn, archiwum lub biuro mamy do czynienia z różnego rodzaju wózkami transportowymi. Głównie służą do przewiezienia danej rzeczy z jednego miejsca na drugie.

Wózek transportujący w firmie

wózki skrzynioweWózek transportowy to środek transportu przeznaczony do wewnętrznego transportu różnych rzeczy. Jest to urządzenie stosowany w zamkniętej przestrzeni, dlatego ma ograniczony zasięg i ruch. Na rynku jest wiele rodzajów tych wózków, a ich konstrukcja uzależniona jest od charakteru pracy. Wyróżnić możemy wózki ze względu na ładunek, a więc wózki platformowe (wózki skrzyniowe, wózki narzędziowe, wózki platformowe, wózek taczkowe itd.) oraz wózki posiadają uchwyty (beczek lub butli, wózki z podnośnikiem widłowym itd.). Ważne jest by wózek był został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zazwyczaj do ich produkcji używa się stali nierdzewnej, który posiada mechanizm bezpieczeństwa w postaci hamulec bezpieczeństwa. Następnym wyznacznikiem wózka transportowego jest sposób załadunku i rozładunku: samowładny, wywrotka czy koleba. Trzecim rodzajem wózka jest, czy są to wózki ręczne czy wózki samobieżne. Te pierwsze wózki działają na zasadzie użytej siły mięśni, która często jest pchana lub ciągnięta. W przypadku wózków samobieżnych, wózki takie posiadają niewielki silnik, który pozwala na szybkie i sprawne przeciągniecie danego towaru. Wyróżnić możemy wózki ze względu napęd używany do zasilania energii: elektryczne, spalinowe lub oba połączone razem. Takie wózki również posiadają różnego rodzaju wielkości koła oraz materiał z którego zostały wykonane, ale zazwyczaj są to gumowe kółka.

Wybierając wózek transportowy do swojej firmy warto kierować się wszystkimi kryteriami jakie zostały opisane powyżej. Dlatego w razie wątpliwości warto zwrócić się o pomoc w doborze do firmy zajmującej się jej sprzedażą.