Wizyta w profesjonalnym salonie

kosmetyczkaDomowe zabiegi pielęgnacyjne przynoszą coraz lepsze efekty. Wszystko dzięki nowoczesnym kosmetykom, które działają niemalże jak profesjonalne produkty w salonach. Producenci dokładają wszelkich starań, żeby kobiety mogły dbać o urodę bez wychodzenia z domu. Rodzi się zatem pytanie, czy warto jeszcze korzystać z usług kosmetyczki? Klientki gabinetów dermatologii estetycznej nie mają większych wątpliwości.

Chociaż możemy zrobić peeling czy maseczkę z kwasów owocowych w domowym zaciszu, będą one tylko namiastką prawdziwych zabiegów. Kosmetyczka dysponuje nie tylko preparatami, ale również sprzętem, który zwiększa efektywność substancji zawartych w kremach. Nie wykonamy masażu twarzy ultradźwiękami czy oczyszczania parą bez dostępu do odpowiednich urządzeń. Bardzo trudno również walczyć z trądzikiem na własną rękę, bez pomocy profesjonalisty. W efekcie możemy skończyć z bliznami, które zostaną na naszej skórze nawet do końca życia. Warto zwrócić uwagę, że większość kosmetyków stosowanych w salonach jest o wiele mocniejsza od tych dostępnych w drogerii. Niestety w przeciętnym żelu czy serum stężenie substancji aktywnych jest obniżone, głównie ze względów bezpieczeństwa. Tylko doświadczona kosmetyczka Warszawa potrafi dobrać odpowiednią ilość preparatu, w zależności od potrzeb skóry klientki. Chociaż wizyta w salonie urody może kosztować nawet do kilkuset złotych, warto. Ładna, zadbana cera zasługuje na wysokiej jakości pielęgnację.

Domowe zabiegi potraktujmy jako codzienny, obowiązkowy rytuał. Natomiast raz w miesiącu dobrze jest zrobić coś więcej dla swojego ciała.