Wizerunek detektywa w filmach.

W historii kina istniało wiele fikcyjnych postaci. Każdy detektyw był skuteczny i umiejętnie wykonywał usługi detektywistyczne. Słynna ekranizacja filmu opisująca historię Sherlocka Holmesa to rok 2009. Amerykański film z rodzaju kryminalno-przygodowego. Wszystko natomiast oparte zostało na książce Arthura Conan Doyle’a – Sherlocka Holmesa oraz Doktora Watsona.

Usługi detektywistyczne – pomagają wielu osobom

Cała akcja rozgrywa się w latach 90-tych. Słynny detektyw, który świadczy usługi detektywistyczne cieszy się sławą, ponieważ jako jedyny potrafi rozwiązać nawet najbardziej skąp likowaną sprawę. Natomiast nie działa sam, posiada zaufanego współpracownika i pomocnika, doktora Johna Watsona. Korzystając ze swoich cech, tj. spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia, łączenie faktów ściga przestępców w swoim mieście.usługi detektywistyczne W filmie skupiono się na wątku morderstw rytualnych. Detektywowi udaje się natomiast uratować kolejną ofiarę i znaleźć zabójcę. Zabójcą okazuje się pozbawiony hamulców, bezwzględny lord Blackwood. Proces odnalezienia i zdemaskowania przestępcy staje się dla niego priorytetem i życiową sprawą. Schwytanie Blackwooda i usłyszenie wyroku stryczka to nie była najtrudniejsza czynność. Zabójca sterroryzował zarówno współwięźniów, jak i strażników. Zastraszył ich wykorzystując swoje znajomości. Ostrzeżenie dostaje również nieustraszony detektyw Holmes. Rzekome zmartwychwstanie Blackwooda wywołuje panikę w Londynie. Bohater wraz zaprzyjaźnionym doktorem aby ukazać spisek lorda, wkraczają w świat nowych technologii, mrocznych sztuk i logiki. Główną rolę Sherlocka Holmes zagrał Robert Downey Jr., a Johna Watsona zagrał Jude Law.
Film ten jest zarówno dynamiczny jak i absolutnie nie przewidywalny. Aktor Robert Downey Jr. fenomenalnie wcielił się w rolę Sherlocka Holmesa. Jego gra jest naturalna, a gestykulacja fenomenalna. Mistrzowsko odwzorował postać z książki. Sceneria w której odbywała się cała akcja filmu obrazuje XIX wieczny Londyn. Muzyka jest dopełnieniem całości. Stroje i charakterystyka aktorów są pieczołowicie dobrane.
Według nas warto na początku przeczytać książkę w której znajduje się więcej opisów i zadziałać nam może wyobraźnia, natomiast film niech będzie dopełnienia całości.