Wiedz ile przejechałeś – licznik sigma sport

rowerRowery stają się coraz częściej wybieranym środkiem lokomocji. Najistotniejszą ich zaletą na pewno jest dbanie o zdrowie i mały koszt jazdy, zazwyczaj dotyczący naprawy sprzętu. Pierwszy pierwowzór roweru wynaleziony został w 1790 roku przez pochodzącego z Francji odkrywcę, jakkolwiek nie można było nim sterować.

Kilkadziesiąt lat później, pochodzący z Niemiec twórca wynalazł urządzenie biegowe o wyglądzie roweru, zaś prototyp dzisiejszego bicyklu powstał pod koniec XIX wieku. Najnowsza moda, oraz technologia powodują, iż rowerzystów nie utożsamiamy już z kolarzami ubranymi w lateksowe koszulki i czepek ochronny. Szykowne kobiety oraz biznesmeni poruszający się zakorkowanymi ulicami sporych metropolii pomyślnie mogą przesiąść się na bicykl miejski, który zagwarantuje im odpowiednią wygodę podróży. Powstał nawet specjalny ruch, zapoczątkowany w Danii, zwany Cycle Chic, który promuje podróżowanie na rowerze pośród osób szykownie ubierających się. Pisząc o bicyklach, nie sposób zapominać o jego licznych atutach. Oprócz tych wcześniej wspominanych, bicykl pozwala na jazdę niemal przez cały rok, natomias długie treningi w obszary leśne wpływają korzystnie na nasz organizm, albowiem oddychamy czystym, nieskażonym powietrzem, a dodatkowo, poznajemy często atrakcyjne miejsca. Jakkolwiek podróżowanie na rowerze, jak wszystko inne, posiada tez minusy, choć wyraźnie mniej aniżeli zalet Największą wadą jazdy na rowerze są częste urazy rowerzystów, wywołane zazwyczaj przez prędkości na nim rozwijane oraz nierówne ulice. Z tego też względu, choć w naszym kraju nie ma przymusu noszenia kasku ochronnego, każdego użytkownika dwukołowca namawiam do kupna odpowiednich ciuchów ochronnych. Ubranie powinno dobrze chronić skórę od zimna, zarazem odprowadzając pot na zewnątrz. Ponadto wszystkie szwy muszą być płaskie, aby zminimalizować ryzyko otarcia. Przydatnym dodatkiej jest również licznik sigma sport który podaje nam wiele potrzebnych informacji. Wiele rowerzystów zapomina, że cykliczny jego serwis jest obowiązkowy, jeśli mamy zamiar używać bezpiecznego oraz sprawnego roweru.

Z tego względu dobrze jest zadbać o prawidłowe nasmarowanie łańcucha, na przykład smarem motorex, z kolei obręcze do opon dobrać dobrej, znanej firmy, na przykład wtb, które dadzą nam pewność bezpieczeństwa, którego zagwarantowanie winno być dla każdej osoby priorytetem.