Wapń i fosfor dla zdrowych kości

FlexagenDobra kondycja kości i stawów ma niezwykle duże znaczenie. Niestety wiele osób w młodym wieku nie do końca zdaje sobie z tego sprawę i zapomina o odpowiedniej profilaktyce. Istnienie problemu uświadamiają sobie niestety najczęściej dopiero w chwili pojawienia się poważnych dolegliwości, na przykład złamań oraz bólu.

Na szczęście istnieją dosyć proste i bardzo skuteczne sposoby na profilaktykę. Jednym z nich jest przyjmowanie suplementów diety, zawierających wapń oraz fosfor. Należy do nich na przykład Flexagen, który ma w swoim składzie wysokiej jakości składniki mineralne, dobrane specjalnie z myślą o odpowiedniej profilaktyce chorób układu ruchowego. Systematyczne przyjmowanie takiego suplementu diety pomaga przede wszystkim w utrzymaniu wysokiej masy kości. Trzeba pamiętać, że czym większa jest masa kości, tym wolniejszy będzie proces utraty cennych minerałów w starszym wieku. Wypłukiwanie składników mineralnych jest najważniejszą przyczyną rozwoju osteoporozy, która jest niezwykle niebezpieczną chorobą, często prowadzącą do wielu bolesnych, poważnych złamań. Osteoporoza może w dużym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie i stać się przyczyną poważnych urazów, dlatego tak duże znaczenie mają prawidłowe ilości wapnia i fosforu w diecie. Jednak o uzupełnianie tych substancji należy zatroszczyć się odpowiednio wcześnie, przyjmując dobry suplement diety, ponieważ gdy osteoporoza będzie w zaawansowanym stadium rozwoju nie da się już odwrócić jej skutków a skuteczne leczenie będzie niestety bardzo trudne.

Warto pamiętać, że praktycznie cały wapń znajdujący się w ludzkim organizmie stanowi, wraz z fosforem, niezwykle ważny budulec kości, odpowiedzialny za ich trwałość i odporność na urazy i uszkodzenia. Dlatego te dwa pierwiastki mają tak duże znaczenie i zawsze powinny być przyjmowane w odpowiednich ilościach. W razie problemów z właściwą dietą lub wstąpienia innych przyczyn powodujących niedobory, najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w skuteczne suplementy diety.