Udane zakupy florystyczne

Prowadzę małą, ale prężnie działającą kwiaciarnię w Gdańsku. Uwielbiam to co robię i chcę się w tym temacie dokształcać. Ostatnio wybrałam się na targi florystyczne. Bardzo lubię targi florystyczne, ponieważ zawsze udaje mi się podpatrzeć jakieś fajne techniki oraz dowiedzieć się coś więcej na temat obecnych trendów.

W kwiaciarni nigdy nie brakuje akcesoriów florystycznych

przydatne akcesoria florystyczneWiedziałam, że na targach zrobię też spore zakupy. Zawsze jest tak, że te najbardziej przydatne akcesoria florystyczne kończą się w kwiaciarni bardzo szybko i trzeba mieć ich na miejscu spore zapasy. Takich rzeczy jak np. druk krępowany (zarówno mosiężny, jak i posrebrzany, rzadziej te w innych kolorach), siatka florystyczna, czy też spraye florystyczne zawsze powinno się mieć dużo, a więc wydaje się na takie akcesoria w miesiącu całkiem sporo pieniędzy. Dlatego też będąc na tych targach florystycznych zrobiłam bardzo duże zapasy rzeczy tego typu, ponieważ były one dostępne w bardzo korzystnych cenach. Kupiłam taką ilość niektórych akcesoriów, która starczy na kilka miesięcy. Promocje na różnego rodzaju targach to norma, a więc wiedziałam żeby zakupy zrobić bardzo wcześnie, ponieważ potem na stoiskach może tych artykułów po prostu zabraknąć. W mojej kwiaciarni bardzo przydatne są też zawsze różnego rodzaju modele ze styropianu – sama z nich korzystam, ale też kupują je klienci, a więc zaopatrzyłam się na tych targach np. w urocze styropianowe gwiazdy, o różnych kształtach. Robią one prawdziwą furorę w kwiaciarni.

Na targach znalazłam naprawdę różne, bardzo fajne akcesoria np. różnego rodzaju ozdobne sznurki, których nie miałam jeszcze u siebie w kwiaciarni. Oczywiście kupiłam tego również sporo. Staram się żeby moja kwiaciarnia była dobrze zaopatrzona, a więc zawsze dużo inwestowałam i w przyszłości będę inwestować w akcesoria florystyczne oraz asortyment w sklepie.