tworzenie-aplikacji-mobilnych-300x200

Tworzenie aplikacji internetowych i ich zastosowanie

Do czego na dobrą sprawę można wykorzystać aplikacje mobilne? Zadawano sobie kiedyś takie pytanie. Dzisiaj już nikt sobie tego pytania nie zadaje w tej formie. Prędzej pytanie wygląda do czego jeszcze możemy to wykorzystać. Dawniej tworzenie aplikacji na androida było trudniejsze przez mocno ograniczone serca smartfonów.

Tworzenie aplikacji internetowych jest nieograniczone

tworzenie aplikacji internetowychDzisiaj te serca są naprawdę mocne, więc i programy mogą być mocne. Dzisiaj projektowanie aplikacji mobilnych czy tworzenie aplikacji internetowych do różnych zastosowań nikogo nie dziwi. Mogą być choćby aplikacje mobilne dla firm, możemy mieć aplikacje sterujące czymkolwiek, możemy napisać grę na smartfona. Wiadomo też, że jeżeli jesteśmy bardziej ambitni to możemy pobawić się choćby w aplikacje 7 warstwy modelu iso osi czyli po prostu przeglądarkę internetową. Możemy stworzyć program wyszukujący zasoby telefonu choćby pod względem rozszerzeń dzięki czemu jeżeli powiedzmy mamy porozrzucane pliki mp3 po całym telefonie możemy automatycznie przerzucić je jednego katalogu. Naprawdę możliwości mamy takie jak na komputerze, a pod niektórymi względami nawet większe. Czemu? Ponieważ komputer stoi w pokoju lub ewentualnie korzystamy z niego tylko w określonych warunkach. Z telefonu możemy korzystać wszędzie. Dosłownie, a dodatkowo możemy wykorzystać choćby wbudowany moduł gps, czego już w komputerze nie mamy. Dlatego jeżeli chcielibyśmy stworzyć otwieraną bramę za pomocą naszego telefonu, to możemy stworzyć taką aplikację, która przesyła nasze położenie do centrali, a ta analizując nasze położenie wie, czy otworzyć bramę czy też nie, a w chwili oddalenia się zwyczajnie zamyka.

Jakiś czas temu widziałem aplikację, które umożliwiała podgłaszanie lub ściszanie wieży, mimo analogowego potencjometru, więc dzisiaj tylko wyobraźnia nas ogranicza i możemy dostać każdy rodzaj aplikacji.