Trening wspomagany kreatyną

Wiele osób, którym zależy na odpowiedniej kondycji fizycznej i konkretnym wyglądzie ciała, oprócz regularnego treningu, stawia również na właściwe odżywianie swojego organizmu. Jednym z suplementów diety wspomagającym treningi jest z pewnością kreatyna stosowana przez wielu sportowców do właściwego rozwoju ciała i kondycji.

Kilka słów o kreatynie

kreatyna olimpJednym z producentów dostarczających na rynek kreatynę w postaci składnika odżywczego, jest firma Olimp. Kreatyna Olimp dostępna jest w kilku wariantach związanych z postacią, pod którą kreatyna występuje, a więc dostępna jest w proszku lub w kapsułkach, ale również wybór związany jest z tym, jakiej wielkości pudełko tego suplementu będzie nam bardziej odpowiadało. Postać, pod którą przyjmujemy kreatynę, ma znaczenie nie tylko ze względu na nasze przyzwyczajenia lub gusty, ale również z powodu jej lepszej lub gorszej przyswajalności przez organizm. I tak, kreatyna pod w formie jabłczanu cechuje się wysoką przyswajalnością, co przekłada się na zdecydowanie mocniejsze działanie kreatyny na nasz organizm niż innych postaci tej substancji. Jeśli chodzi o wielkość opakowania, w tym przypadku o wyborze z reguły decydują kwestie ekonomiczne, ponieważ przy większym opakowaniu, dawka kreatyny, bez względu na jej postać, wynosi mniej niż w przypadku opakowania o mniejszej pojemności. Jeśli jednak chcemy tylko wypróbować produkt lub jego konkretną postać, wtedy na pewno lepszym wyborem będzie mniejsze opakowanie, które możemy przetestować.

Kreatyna, obok mieszanek białkowych, jest jednym z najchętniej i najczęściej spożywanych suplementów diety przez sportowców, zarówno tych zawodowych, jak i początkujących. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż doskonale wpływa na rozwój masy mięśniowej, zdecydowanie go przyspieszając.