Tanie leżaki plażowe

 

Większość z nas wakacje kojarzy z plażą, piaskiem, morzem i beztroską jaka towarzyszy nam w trakcie urlopu. Wybierając się nad polskie morze, koniecznie musimy ze sobą zabrać obowiązkowy ekwipunek plażowicza, czyli koc, ręcznik, parawan, leżak, piłka plażowa i dobry olejek do opalania.

Jak wyglądają leżaki plażowe?

leżak plażowy składanyJeżeli tylko pogoda nam dopisze w trakcie urlopu, to zapewne większość czasu spędzimy na gorącym piasku. Jednak leżenie na takim podłożu nie należy do najprzyjemniejszych, bo piasek się do nas przykleja i pozostaje we włosach, oraz na ubraniach. Zdecydowanie wygodniej leżeć na kocu, czy ręczniku. Najlepszym rozwiązaniem jest leżak plażowy składany, który możemy postawić na piasku, betonie, trawie, czy nawet w wodzie. Są to lekkie siedzenia, które po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Najczęściej są zbudowane z aluminiowych rurek, na które się nakłada płócienny materiał stanowiący miejsce do siedzenia. Niektóre modele posiadają możliwość regulacji wysokości siedzenia, przez co są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Na bocznych rurkach leżak może mieć doczepiane poręcze, na których możemy oprzeć łokieć. Leżaki są wyposażone w małe torby, do których zmieści się cały stelaż i nie będzie on ważył więcej niż parę kilko. Do pełni komfortu, brakuje nam tylko parasola przeciwsłonecznego i składanego stołu, na którym postawimy letnie napoje chłodzące w upalne dni. Jednoosobowe leżaki składane, kupimy w większości sklepów z wyposażeniem sportowym, albo w dużych hipermarketach.

Jeżeli na wypoczynek nad morze zabierzemy wszystkie niezbędne sprzęty, to z pewnością będzie to udany urlop. Udając się na plaże w godzinach szczytowych, możemy mieć problem ze znalezieniem wolnego miejsca, ale z dala od wody na pewno będzie mały skrawek piasku, na którym postawimy swój leżaczek.