buty dla niemowlaka

Tanie buty dla dzieci

Mój synek zaczął chodzić mając półtora roku. Pierwsze buciki kupiłam mu już dużo przed tym wielkim wydarzeniem postawienia pierwszych kroków. Teraz żałuje, że nie przyłożyłam się bardziej do tego i kupiłam tanie buciki z dolnej półki.

Tanie buty dla dziecka nie zawsze są dobrym pomysłem

buty dla niemowlakaDokonując zakupu kierowałam się myślą, że moja pociecha tak szybko rośnie, w związku z tym nie ma sensu wydawać tyle pieniędzy na buty profilaktyczne dla dzieci. Przecież za 3 miesiące już będą mu za małe. Moje oszczędności jednak wyszły mi bokiem, przy kontrolnej wizycie u pediatry na bilansie dwulatka. Od razu skierował on nas do ortopedy, gdyż okazało się, że mój synek ma płaskostopie. Lekarz powiedział, że to przyczyna zbyt ciasnych bucików. Aby wada się nie pogłębiała konieczna będzie rehabilitacja w połączeniu z butami rehabilitacyjnymi, gdyż zwykłe wkładki profilaktyczne tutaj nic nie zdziałają. Miałam okropne wyrzuty sumienia. Nie mogłam sobie wybaczyć, że przez moją głupotę naraziłam zdrowie mojego dziecka. Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy po rehabilitacyjne byty Daniel. Ortopeda dał nam kilka wskazówek jak poprawnie dobrać obuwie i na co zwrócić uwagę. Po roku regularnego uczęszczania na rehabilitacje, stópki mojego synka wróciły do stanu początkowego.

Od dzisiaj nosi już tylko buty profilaktyczne dopóki stopy do końca się nie ukształtują. Ciesze się, że w końcu wszystko to dobrze się skończyło i, że wada została zauważona dostatecznie szybko. Już nigdy nie będę oszczędzać w tak istotnych kwestiach.