soczewki kontaktowe

Soczewki do oczu – czy na pewno bezpieczne

Na rynku farmaceutycznym jest naprawdę wiele różnego rodzaju leków. Tych bez recepty jest naprawdę wiele. Jednak każdy z nas powinien pamiętać, że nawet jeśli na jakiś lek nie jest wymagana recepta, nie oznacza to, że możemy go nadużywać czy stosować jak nam się podoba.

Soczewki kontaktowe – problem suchych oczu

soczewki kontaktoweJednym z takich dość często kupowanym lekiem są krople do oczu. Zazwyczaj jest to produkt do kupienia bez recepty, jednak farmaceuci zawsze wspominają o odpowiednim dawkowaniu i działaniu. Mamy dość dużo rodzajów kropli do oczu. Od tego jakie mamy dolegliwości zależy to na jaki rodzaj powinniśmy się zdecydować. Z całą pewnością nawilżające krople do oczu są najbardziej popularne szczególnie jeśli nosimy soczewki kontaktowe bowiem powodują często one wysuszanie spojówki. Jednak skąd bierze się tak duże zainteresowanie właśnie tymi kroplami? Przede wszystkim ze względu na ich działanie. Krople te świetnie zapobiegają wysuszaniu się gałki ocznej, a w dzisiejszej dobie komputerów i innych ekranów przesuszone i podrażnione oczy to problem nagminny. Jednak czy są one całkowicie bezpieczne dla nas? Oczywiście spośród całej gamy innych dostępnych kropli, te nawilżające z całą pewnością są najbezpieczniejsze. Głównie ze względu na substancje w nich zawarte. Nie uzależniają one w żaden sposób. Jednak należy pamiętać, żeby zachować odpowiednie dawkowanie. Jeśli przyzwyczaimy oko za bardzo do sztucznego nawilżenia, zacznie ono produkować znacznie mniejszą ilość łez. Kiedy przestaniemy je stosować, oko może mieć problem z nawilżeniem, nawet minimalnym.

Wielu ludzi dzisiaj decyduje się również na soczewki kontaktowe, których używanie jest ściśle powiązane właśnie z kroplami do oczu. Szkła kontaktowe mogą czasami podrażniać oko mechanicznie, a użycie tych nawilżających kropli to oczu, na pewno zmniejsza ryzyko uszkodzenia oka.