Smoczek udający pierś mamy

Wybór smoczka dla dziecka bardzo często jest dziełem przypadku. Rodzice kupują produkty wiodących marek i podają maluszkowi, który nie zawsze potrafi sobie poradzić ze sztywnym, silikonowym uspokajaczem. Na szczęście projektanci stworzyli smoczki typu Bibs, które z powodzeniem udają kształt piersi kobiety.

Naturalny smoczek z kauczuku

smoczki typu bibsOrganiczny kauczuk z drzewa hevea podbija serca rodziców. Jest on pozyskiwany w sposób zgodny z zasadami etyki środowiskowej a ponadto nie powoduje negatywnych skutków w delikatnym organizmie noworodka. Jednak dla wielu rodziców największą zaletą, którą smoczki typu bibs sprawiły, że są one tak rozchwytywane jest design ich zewnętrznej części. Zarówno wygodny uchwyt pozwalający go trzymać bez dotykania części mających kontakt z ustami dziecka jak i specjalnie wyprofilowana, nieprzylegająca do buzi dziecka osłonka, która nie powoduje podrażnień i zapewnia odpowiednią wentylację przekonują rodziców, aby chętnie podawać tego typu smoczki swoim skarbom. Osłonki są także przekonujące ze względu na ich atrakcyjne kolory. Nowoczesne barwy zarówno z palety „chłopięcych” kolorów jak i różów oraz fioletów „zarezerwowanych” dla dziewczynek. Natomiast dla amatorów neutralności płciowej znajdą się także szarości, beże oraz kolory ziemi pozwalające na wychowanie dziecka w zgodzie z jego własnymi odczuciami oraz w szacunku dla ziemi potrzebującej szczególnej troski.

Podsumowując wszystkie zalety smoczków typu Bibs można odnieść wrażenie, że naśladują one naturę. Nie bez powodu projektanci, wśród których znaleźli się także neonatolodzy, twierdzą, że maluszek mając w buzi smoczek czuje się jakby ssał pierś mamy. Wytrzymałość i higieniczność smoczków natomiast sprawia, że nie nadszarpują rodzinnego budżetu.