Śluby w różnych państwach

Co kraj to obyczaj – tak głosi stare powiedzenie, w którym znajdujemy bardzo dużo prawdy. Niekiedy przejeżdżając tylko przez jedną granicę kraju, stykamy się z olbrzymimi różnicami w kulturze i tradycji. To, co w jednym kraju uchodzi za oznakę dobrego wychowania, w innym państwie może być potraktowane jako obelga.

Co kraj to obyczaj – czyli tradycje ślubne

Ślub w plenerzeTo, co jedni ludzie uznają za tradycję, dla innych nie jest wcale znane. Podobnie jest ze ślubami. W niektórych państwa uznawane są jedynie ceremonie w kościołach, w innych najpopularniejszy jest ślub w plenerze śląsk i późniejsza biesiada w domu bądź na dworze, gdzie od warunków atmosferycznych gości chroni namiot eventowy. To samo dotyczy ubioru panny młodej. Gdy w jednej tradycji wręcz obowiązkowa jest biel, symbolizująca czystość i niewinność dziewczyny, inne kultury wymagają, by oblubienica ubrana była w jaskrawe, żywe kolory, symbolizujące radość. Jeszcze inne kraje preferują, by kobieta na własnym ślubie nosiła czerń. Dziś bardzo często tradycje się mieszają, w związku z dużą migracją ludności. Nawet w Polsce coraz popularniejsze są śluby w terenie. Wynajem namiotów to niedroga inwestycja, a goście z przyjemnością przychodzą na imprezę, która będzie inna niż wszystkie i na długo zapisze się w ich pamięci. Wypożyczalnia namiotów zazwyczaj dba o wszystko i może pomóc nam z każdym detalem dotyczącym naszego ślubu – nie ma wpływu jedynie na pogodę.

Planując ślub w plenerze, warto wybrać jeden z letnich miesięcy, kiedy szansa na ciepły wieczór bez deszczu jest znacznie większa niż jesienią bądź wiosną.