Sklep z częściami do starszych samochodów

Żyjemy w czasach gdzie FSO Polonez czy Fiat 126p potocznie zwanych „Maluch” nie są szczytem marzeń i westchnień dla Polskiego kierowcy. Od lat 90tych zalewają nas samochody z za zachodniej granicy. Niektóre w dobrym stanie technicznym i blacharskim a niektóre po poważnych awariach lub wypadkach bez możliwości rejestracji w kraju poprzedniego użytkownika.

Sklep z częściami – oryginalne czy zamienniki?

sklep z częściamiU nas są naprawiane i sprzedawane przez nieuczciwych handlarzy jako bezwypadkowe. Niedoświadczony kupiec w razie kolizji lub wypadku gdy naprawa nie została wykonana fachowo ma zapewniona mniejszą ochronę. Znane są przypadki gdy zamiast uszkodzonych poduszek powietrznych były montowane emulatory imitujące ich sprawność. Teraz potencjalny kupiec ma większą możliwość sprawdzenie przeszłości i stanu technicznego pojazdu. Historię w autoryzowanym serwisie danej marki np. Renault, Citroen, Peugeot, sprawdzenie danych zapisanych w komputerze i czujnikach samochodu, sprawdzenie grubości powłoki lakierniczej miernikiem lub profesjonalne kompleksowe sprawdzenie samochodu przez wyspecjalizowana firmę. Zmienił się też dostęp do części, sklep z częściami jest dostępny w prawie każdym mieście.
Ceny części nie są astronomiczne gdyż mamy duży wybór w firmach produkujących jak i poszczególne części pasują zamiennie do różnych samochodów. Zmieniło się też podejście producentów samochodów pod względem bezpieczeństwa, czarne skrzynki w samochodach zapisujące parametry jazdy czy też przebieg, większa ilość poduszek powietrznych chroniących kierowcę jak i pasażerów, systemy zapobiegające wpadaniu samochodu w niekontrolowany poślizg, jakość opon by prowadziły tam gdzie chcemy to tylko niektóre z nich.

Coraz większy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo pieszych, samochody są tak projektowane by w razie potrącenia zminimalizować urazy pieszego np. poduszka powietrzna, specjalnie zaprojektowane przody pojazdu, szyba przednia. Postęp pod względem bezpieczeństwa kierowców, pasażerów jak i pieszych jest duży a ilość pomysłów by jeszcze bardziej go poprawić stale rośnie.