Schodołazy, czym są i ile kosztują?

 Schodołazy gąsienicowe oraz krzesełka schodowe wydają się być idealnym rozwiązaniem dla wszystkich niepełnoprawnych, których poruszanie po schodach wydaje się być wręcz niemożliwe bez pomocy osób trzecich. Nie bez powodu zatem urządzenia te cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Dodatkowo też warto zwrócić uwagę na fakt, że ich cena jest jak najbardziej adekwatna do ich bardzo wysokiej jakości. Obydwa te urządzenia działają na zasadzie dźwigu krzesełkowego, który umożliwia transport niepełnosprawnym po schodach.

Dodatkowo też, warto zwrócić uwagę na fakt, że schodołaz gąsienicowy jest na ogół bardzo łatwo dostępny w wielu sklepach medycznych. Jest on zasilany bateriami. Może być używany zarówno wewnątrz budynków, jak również na zewnątrz. Zarówno schodołaz, jak też krzesełko schodowe pozwalają osobom poruszającym się na wózku pokonywać bariery utrudniające im przemieszczanie się. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że urządzenia te powinny być dostępne we wszystkich ośrodkach zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnych ruchowo. Dzięki nim osoby te nie są bowiem całkowicie uzależnione od pomocy osób trzecich. Mogą one bowiem samodzielnie przemieszczać się schodami. Zarówno schodołaz, jak też krzesełko dźwigowe są bardzo proste w użyciu.

Dodatkowo też każde z nich zawiera specjalne pasy które zapewniają całkowite bezpieczeństwo osobom niepełnoprawnym. Jest to zatem innowacyjne rozwiązaniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dzięki takim urządzaniem mogą oni nieco się usamodzielnić.