Samochody dla weterynarzy

orurowane mitsubishi pajeroGabinety weterynaryjne kojarzą się wielu osobom z niewielkim pomieszczeniem, w którym pracuje lekarz weterynarz, leczący psy, koty i inne zwierzęta domowe. Nie zawsze tak jest. Niektóre przychodnie weterynaryjne działają z dala od miasta i pod ich opieką znajdują się wszelakie zwierzęta, zwłaszcza hodowlane.

Przykładem może być duża przychodnia weterynaryjna, która znajduje się na południu Polski. Pracuje w niej pięciu lekarzy weterynarii, którzy mają pod swoją opieką kilkanaście miejscowości. Pracy im nie brakuje. Ponieważ często muszą wyjeżdżać w teren i niekiedy muszą jechać po błotnistych drogach, zakupiono im starego pickupa i terenowe Mitsubishi.
W obydwu autach znajduje się pełne wyposażenie do jazdy w teren – od prawdziwego napędu na cztery koła, po takie elementy, jak osłona skrzyni biegów. Orurowanie Mitsubishi Pajero sprawia, że auto to wygląda o wiele atrakcyjniej od pickupa. Stare auto z ładownią ma jednak zabudowę (stworzoną przez profesjonalną firmę, budującą zabudowy specjalistyczne do samochodów), która umożliwia na przykład przewiezienie chorego zwierzęcia do siedziby przychodni. Auta mają także potężne haki i są w stanie ciągnąć dużą przyczepę, dzięki czemu nie jest problemem przewiezienie do przychodzi konia czy krowy.

Samochody z napędem na cztery koła pozwalają pracownikom przychodni na dotarcie do klientów o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to, czy jest to zima, jesień czy lato. Auta są na tyle silne, że w niczym nie przeszkadza im deszcz, śnieg, ani szutrowe drogi, w których jest mnóstwo dziur. Doskonale dają sobie radę, dzięki czemu są bardzo cenione przez swoich właścicieli.