Rzeszów zwiedzaj tylko samochodem

rzeszówTu zlokalizowane są najważniejsze w tej części kraju urzędy, tu znajdują się też siedziby wielu ważnych urzędów i przedsiębiorstw. Rzeszów, stolica Podkarpacia jest jednak nie tylko siedzibą tych wszystkich instytucji, ale też pięknym miastem, z długą i bogatą historią. Warto poświęcić kilka dni i obejrzeć nie tylko zabytki, ale i przyjrzeć się życiu współczesnej Rzeszowie.

Co warto zobaczyć? Oczywiście Stare Miasto, pieczołowicie odbudowane po wojennych zniszczeniach. Warto odetchnąć specyficzną atmosferą nad Wisłokiem czy podziemiach pod rynkiem. Zamek Rzeszowski i zamek w Łańcucie też powinien się znaleźć na trasie zwiedzania. Rzeszów i jego okolice to jednak dość spore odległości  i jeśli chcemy to wszystko zobaczyć, to warto wcześniej pomyśleć o tym, czym będziemy się poruszać po mieście. Można oczywiście wykorzystać do tego celu komunikację miejską, która jest całkiem nieźle rozwinięta. Jednak ciekawą opcją, przede wszystkim ze względu na zupełnie uniezależnienie się od oczekiwania na autobus czy metro, jest wypożyczenie samochodu.
Wynajem samochodu jest dziś coraz popularniejszy. Rzeszów, jako stolica i największe miasto na Podkarpaciu ma bardzo dużo takich firm, jak wypożyczalnia samochodów. Dzięki temu bez większego problemu będziemy mogli wynająć auto, które pozwoli nam poruszać się po dowolnych trasach. W zależności od standardu i marki wypożyczonego samochodu, oraz czasu, na jaki chcemy go wynająć, koszt będzie kształtował się różnie. Zwykle ceny za zwykły kompaktowy samochód mogą wynieść już od kilkudziesięciu złotych na dzień. Rzeszów pod tym względem cenowo jest podobna do reszty kraju, a sprawia to dość duża konkurencja.
Poza tym samochód daje nam możliwość zobaczenia ciekawych okolic Warszawy, gdzie jest już większy problem z dotarciem, szczególnie jeśli zależy nam na czasie. Takim ciekawym, a położonym w pobliżu stolicy zabytkiem jest zamek i powozownia w Łańcucie, które koniecznie trzeba zobaczy.

Samochód, nawet ten wypożyczony bardzo nam ułatwi dotarcie do tego unikalnego zabytku.