Rozliczenie podatku w niemczech

 

Dużo z nas pracuje za granicą lub pracowało za granicą. Dlatego ten kto zarabiał za granicą wie, że musi rozliczyć się tam z podatku. Każdy kraj ma swoje odrębne przepisy odnośnie rozliczeń podatkowych. Warto zapoznać się z tymi przepisami, zanim podejmiemy pracę w innym państwie. Tak by wiedzieć już na samym początku jak my później będziemy musieli się rozliczyć z uzyskanych przychodów. 

Zapłata podatków w Niemczech

rozliczenie podatku w niemczechJa jakiś czas temu pracowałam za granicą. Dostałam wiadomość od znajomej, że można sobie dorobić za granicą przez jakiś określony czas. Wiadomo mam pracę w kraju i pomimo tego chciałam dorobić sobie. Planowałam zrobić remont w domu, a na to potrzebne są odpowiednie środki pieniężne. Miałam sporo zaległego urlopu wypoczynkowego do wykorzystania. Dlatego nie wahałam się go wykorzystać na raz, przez to miałam miesiąc czasu na to by dorobić sobie w innej pracy. Na co dzień pracuję za biurkiem, a ta praca za granicą była fizyczna, zbieranie owoców sezonowych. Bardzo dobrze płatna praca, uzależniona od osiągniętych wyników przy zbieraniu owoców. Nie zastanawiałam się zbyt długo i podjęłam się tej pracy. Koleżanka dała mi namiary na tą pracę i pojechałam tam. Ale najpierw poczytałam sobie jakie jest rozliczenie podatku w Niemczech, bo właśnie tam pojechałam. Chciałam z góry wiedzieć, ile będę musiała tam z zarobionych pieniędzy zostawić w postaci podatku w tamtym kraju. Nie były to duże kwoty i sposób rozliczenia dla cudzoziemców też nie były jakoś skomplikowane. Dałam radę się z tego rozliczyć. Zarabiałam tam w euro, więc stawki też były większe niż u nas. Płacono mi tygodniówki, więc mogłam na bieżąco kalkulować sobie ile w danym tygodniu wypracować normy, tak by jak najwięcej zarobić.

Zarabianie za granicą jest łatwe i nie ma się czego bać. Zwłaszcza przepisów podatkowych i form rozliczania, są one łatwe. zawsze warto sobie dorobić do pensji jak tylko nadarzy się okazja. Praca za granicą daje nie tylko możliwość szybkiego i dużego zarobku, ale też istnieje możliwość zwiedzania danego kraju do którego pojechało się pracować.