Rowery na weekend i do pracy

Jazda na rowerze to same plusy. Przesiadając się z samochodu, czy autobusu na rower czynimy więcej dobrego, niż mogłoby się wydawać. To forma transportu, która wspomaga zdrowie, wspomaga chronienia środowiska oraz …oszczędza portfel! Moda na jazdę na rowerze oraz bogaty asortyment sklepów sprawia, że można nabyć rowery nie tylko sprawne, ale i ładne. Obecnie na rynku można znaleźć przeróżne rodzaje rowerów, zależnie od potrzeb oraz upodobań, także oczekiwania, również tych najbardziej wybrednych, klientów zostaną zaspokojone.

rowery miejskieW ostatnim czasie coraz bardziej modne stają się rowery miejskie, popularnie zwane holendrami. Charakteryzują się one dość niewielką wagą, ramą wymuszającą wyprostowaną pozycję, kołami o dużej średnicy oraz komfortowym wyposażeniem tj. bagażnik, czy koszyk z przodu. Szerokie siodło i wyprostowana pozycja sprawia, że jazda na nich jest bardzo wygodna.
Ponadto niektóre holendry mają zamontowany amortyzator na przednim kole, dzięki któremu pokonywanie krawężników i innych przeszkód nie jest takie uciążliwe. Jak sama nazwa wskazuje rowery przeznaczone są do jazdy po mieście. Na wszelkich utwardzonych, o gładkiej powierzchni drogach, można na nich osiągnąć bardzo dobrą prędkość. Rowery holenderskie to przede wszystkim idealny wybór dla eleganckich Pań, bowiem nie tylko schludnie wyglądają, ale umożliwiają też jazdę w spódnicy. Posiadają one także długie błotniki, które zabezpieczają przez zabrudzeniem na skutek jazdy po mokrej nawierzchni.
Kolejnym, coraz to popularniejszym, rodzajem tych jednośladów są rowery elektryczne. Potocznie nazywane e-rowerami wyposażone są w niewielkie silniki elektryczne, uruchamiane poprzez nacisk na pedały. Ich moc ciągła nie przekracza 250 W, a napięcie 48 V. Moc silników spada do 0 w momencie, gdy rower przekracza 25 km/h. Cena rowerów elektrycznych może powalić, jednak ich późniejsza eksploatacja jest wyjątkowo niedroga – kosz naładowania akumulatora to jedyne 30 gr., co wystarcza na przejechanie od 30-100 km!