Rodzaje etykiet ostrzegawczych na paczki

Pakowanie i wysyłanie wielu przedmiotów poprzez firmy kurierskie jest obarczone ryzykiem uszkodzenia zawartości w transporcie. Dlatego jednym ze sposobów na delikatne obchodzenie się z paczkami jest naklejenie specjalnej etykiety. Istnieją różne rodzaje etykiet, które informują osoby pracujące w firmach spedycyjnych o zawartości danej paczki.

Jakie etykiety ostrzegawcze możemy nakleić na paczki?

etykieta ostrzegawcza ostrożnie szkłoDo najbardziej popularnych etykiet naklejanych na paczki należą przede wszystkim naklejki, informujące o szklanej zawartości paczki. Etykieta ostrzegawcza ostrożnie szkło może być naklejana z powodzeniem na paczki kartonowe, w których wysyłane są szklane naczynia czy inne elementy, które mogą w łatwy sposób ulec zniszczeniu. Popularnymi naklejkami na paczki są także napisy „nie rzucać” czy „sprawdź w obecności kuriera”. Jeżeli przesyłamy dokumenty za pomocą przesyłki kurierskiej lub pocztowej, również możemy zastosować do tego celu stosowną naklejkę. Dzięki temu, iż naklejki są utrzymane w wyraźnej  kolorystyce, możliwe jest ich zauważenie nie tylko przez pracowników firm kurierskich, ale także osoby postronne. Wiele etykiet może być w łatwy sposób naklejanych na paczkę, gdyż są umieszczone na specjalnych foliach transportowych. Wiele typów etykiet możemy zamawiać bezpośrednio u producenta, który zapewni nam stałą dostawę w przypadku, gdy chcemy wysyłać paczki regularnie, lub mamy do wysłania dużą ilość paczek jednorazowo.

Dzięki profesjonalnie wykonanym naklejkom may pewność, iż paczka zostanie dostarczona do odbiorcy z zachowaniem wszelkich dostępnym możliwości jej ochrony. Dobrego rodzaju naklejki powodują, iż mogą zostać wyeliminowane złe praktyki, mające swoje konsekwencje w zniszczeniu bardzo cennej zawartości paczki kartonowej.