prawnik

Przyznanie opieki nad dzieckiem – czy konieczny jest prawnik

Od kilku lat nie układało nam się z mężem. Jesteśmy razem tylko ze względu na 6 i 8 letnie dzieci. W domu praktycznie się mijaliśmy, przestaliśmy jeździć na wspólne wakacje tłumacząc się dzieciom na zmianę, że pracujemy. Byłam zmęczona tym udawanym życiem, jednak dla dobra dzieci nie chciałam nic zmieniać.

prawnikWszystko jednak zmieniło się gdy poznałam Macieja. Wiedziałam, że z nim mogłabym stworzyć szczęśliwą, a nie fikcyjną rodzinę. Spotykaliśmy się parę miesięcy, w końcu przedstawiłam go dzieciom jako „przyjaciela z pracy”. Dzieci od razu go polubiły. Nie ukrywałam nawet przed mężem tego, że się z kimś spotykam. Nie mogliśmy tak dłużej żyć udając, że wszystko to jest normalne. Postanowiłam więc wystąpić o rozwód. Bałam się, że mąż oskarży mnie o rozpad małżeństwa, argumentując to zdradą dlatego od razu skorzystałam z usług prawnika z Bydgoszczy. Prawnik pomógł mi przygotować dokumenty rozwodowe, a także opracować strategię mającą pomóc mi obronić się w przypadku oskarżenia męża. O dziwo przyjął on to ze spokojem, ale zaznaczył, że nie pozwoli mi zabrać dzieci. Następnego dnia zdenerwowana pojawiłam się w kancelarii, na szczęście mój radca prawny-Bydgoszcz uspokoił mnie mówiąc, że dzieci w 90% przypadkach zostają z matką. Odwrotnie zdarza się tylko w przypadku, gdy matka nie chce zabrać dzieci, bądź je zaniedbuje, a na to mój mąż nie mógł znaleźć dowodów.

Po pół roku rozpraw sąd ustalił, że opiekę nad dziećmi będziemy sprawować oboje, z czym dzieci będą przebywały ze mną, natomiast ich ojciec ma prawo widywać się z nimi w tygodni i brać je na weekendy. Dziś jesteśmy szczęśliwą rodziną, przeprowadziliśmy się do Nakła nad Notecią i w końcu nie musimy udawać rodziny, po prostu nią jesteśmy. „