Prowansja w Polsce – styl prowansalski

Prowansja to jedno z popularniejszych miejsc jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne polaków, wszystko dlatego że tamtejsze rejony jak i architektura to idealne miejsce na wypoczynek. Prędze czy później jednak przyjdzie nam wrócić do domu, co można zatem zrobić by choć odrobinę Prowansji zabrać ze sobą? Warto pomyśleć wówczas o urządzeniu wnętrza w stylu prowansalskim. Jakie są zatem założenia tego stylu?

Styl prowansalski jest bardzo popularnym stylem u nas

mebleOgólnie rzecz biorąc chodzi o to by wnętrz namyśl przywodziło skojarzenia z naturą i co za tym idzie by dobrze się w nim wypoczywało, jednak jeśli chodzi o tego typu aranżacje, to elementy wskazujące na naturalność trzeba dobierać bardzo ostrożnie, ponieważ za duża ilość dodatków z motywem kwiatowym może wcale nie wpływać korzystnie na wnętrze. Tym co jest szczególnie istotne w tym stylu to kolorystyka. Ogólnie rzecz biorąc najważniejszym kolorem w tym stylu i co za tym idzie jego podstawa jest kolor biały. Stanowi on bowiem tło dla innych barw takich jak choćby oliwkowa zieleń, lawendowy fiolet, błękit czy odcień słonecznego żółtego Wszystko to sprawia, że pomieszczenie utrzymane w jasnej i zarazem ciepłej kolorystyce maja pozytywny wpływ na nastrój osób w nich przebywających i co za tym idzie pozytywnie wpływają na ich nastrój. Tym co w przypadku stylu prowansalskiego jest na równi ważne w kolorystyką są drewniane meble, które są nieodzownym elementem prowansalskich wnętrz. Meble wykorzystywane w tym stylu wykonane są z drewna zwykle bielonego, czyli zamiast prowansalskich można wykorzystać na przykład meble shabby chic, które dodadzą wnętrzu lekkości.

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji są takie dodatki jak kute meble z żelaza, lustra ozdobne a także lampy w stylu prowansalskim. Jeśli chodzi natomiast o dodatki to sprawdzą się tu takie elementy jak zioła i kwiaty ustawione na parapetach, małe ozdobne pudełka, czy tez obrazy z motywem florystycznym. Jeśli chodzi o dekoracje do domu sklep internetowy to zwykle najlepsze i najszybsze rozwiązanie jeśli chodzi o ich znalezienie.