Producent mebli do szkół

Czasy kiedy nie było znaczenia jakie meble znajdują się w szkołach dawno odeszły w zapomnienie i z pewnością nie wrócą. Nieodpowiednia wysokość oraz ostre krawędzie były powodem wielu wypadków. Z tego też względu, każde meble znajdujące się w placówkach szkolnych muszą spełniać szereg wymogów narzuconych przez UE. 

Wybór mebli do placówki szkolnej 

meble szkolne producentCertyfikat, który posiadają meble szkolne oznaczają, że producent przestrzega norm dotyczących rozmiaru oraz zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy. Wbrew pozorom odpowiednio dobrane krzesła oraz ławka są w stanie zmienić wiele w procesie nauki dzieci. 45 minutowa lekcja przy nieodpowiednio dobranych meblach może wpłynąć na zmniejszenie skupienia, a przede wszystkim na złą postawę, która może być źródłem wielu problemów w przyszłości. Jak łatwo się domyśleć ich rozmiar musi być dostosowany do wzrostu uczniów. Ponadto należy pamiętać, że muszą one zostać wykonane z odpowiednich, trwałych oraz bezpiecznych materiałów. Różnice w wyglądzie mebli dla poszczególnych grup wiekowych można zauważyć chociażby w kolorze. Przy wzroście od 900 do 980 cm spotkać możemy się z kolorem białym. Następnie przy 981 do 1120 jest to kolor pomarańczowy, od 1121 do 1270 kolor fioletowy, 1271 do 1420 kolor żółty, 1421 do 1570 kolor czerwony, 1571 do 1720. Powyżej 1720 centymetrów wzrostu spotykamy się z kolorem niebieskim. Zakup mebli szkolnych nie odbywa się jednak w zwykłym salonie meblowym. Ze względu na to, że muszą one posiadać specjalny certyfikat istnieją nieliczni producenci, którzy oferują tego rodzaju produkty. Jeśli chodzi jednak o meble szkolne producent posiadający certyfikat jest zapewnieniem o bezpieczeństwie wykonanych mebli. 

Wdrożenie przepisów odnośnie mebli szkolnych zmieniło bardzo wiele w placówkach. Dzieci mają zapewnioną komfortową naukę. Jak wiadomo pozycja siedząca nie jest naturalna pozycją człowieka. Ważne jest zatem, aby siedząc czuły się one jak najbardziej komfortowo. W przypadku mebli ważne jest również bezpieczeństwo. Nie ma mowy w takim przypadku o ostrych krawędziach