Gdy pora się przeprowadzić

Przeprowadzka do nowego domu czy też mieszkania jest wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Niekiedy bardzo ciężko znoszą ją nasze najmłodsze pociechy – pół biedy jeśli przeprowadzamy się tylko i wyłącznie na osiedle obok, z którego nasze dziecko ciągle będzie miało blisko do szkoły i będzie mogło odwiedzać swoich dawnych kolegów, wtedy możliwe, że nie odczuje tej zmiany aż tak bardzo dotkliwie, choć na pewno będzie zadawało sobie milion pytań, czemu musieliśmy wyprowadzać się z niedużego, przytulnego mieszkanka, które pamiętało od urodzenia, gdzie niejednokrotnie dostało burę od mamy za malowanie po ścianach czy też rozlewanie herbaty na dywan.

Co należy wiedzieć o przeprowadzkach

Cięcie płyt meblowychGorzej jeśli przeprowadzka wiąże się z kompletna zmianą środowiska, w którym przebywać będzie dziecko – zmiana szkoły czy też przedszkola będzie dla niego bardzo stresująca i pamiętajmy, aby nie zatracić się tylko i wyłącznie w podejmowaniu decyzji jak wyglądać będą nasze nowe płyty meblowe, która firma przeprowadza najtaniej cięcie płyt meblowych, jak wybrać pasujące do nich obrzeża meblowe i przeróżne, dodające uroku całemu mieszkaniu akcesoria meblowe. Należy wtedy koniecznie zapewnić wsparcie naszemu dziecku. Być może pomocna będzie informacja, że w nowym, większym mieszkaniu bądź domu będzie miało nowy pokój, tylko i wyłącznie dla siebie. Jeśli pozwolimy naszemu maluchowi własnoręcznie wybrać kolor ścian w pokoju, z całą pewnością zaangażuje się w to na tyle, że chociaż na chwilę zapomni o czekającej go zmianie szkoły i poznawaniu nowych kolegów. Warto również włączyć dziecko w podejmowanie innych decyzji, takich jak kolor płytek w łazience, barwa jaką będą mieć nasze fronty meblowe albo też fronty kuchenne czy też wybór żyrandola do sypialni. Pozwoli mu to czuć się ważnym, a nie pomijanym. Z całą pewnością warto będzie również porozmawiać z maluchem o czekających go zmianach.

Należy wspomnieć, że w nowej szkole z całą pewnością pozna ciekawe osoby, z którymi się zaprzyjaźni – może warto nawet pomyśleć o zorganizowaniu przyjęcia zapoznawczego.