Poduszka dla alergika

Dla ludzi z alergią na pierze lub roztocza dobór odpowiedniej poduszki nie jest łatwy. Jak zapewnić sobie komfort snu równocześnie nie narażając się na nieprzyjemne dolegliwości w związku z naszą alergią? Dla tych, którzy dbają i wygodę i jakość snu dobrze sprawdzą się poduszki specjalnie wyprofilowane.

Antyalergiczna poduszka dla każdego

Poduszki antyalergiczneDla każdego alergika idealnie sprawdzi się specjalna poduszka antyalergiczna. Wykonana ze specjalnego materiału, w którym nie żyją roztocza, jest przyjazna alergikom i wygodna. Można dobierać spośród poduszek o każdym kształcie i różnej wysokości. Popularne są też poduszki zapamiętujące kształt, również antyalergiczne. Zapewniają najlepsze ułożenie głowy i karku podczas snu. Jeśli rano często odczuwamy ból karku lub kręgosłupa powinniśmy szczególnie zainteresować się tymi poduszkami. Z początku mogą wymagać od nas przyzwyczajenia się do ich specyficznego kształtu. Poduszki antyalergiczne zapamiętujące kształt są szczególnie wskazane przy bólach kręgosłupa, ramion i głowy. Przez pierwsze noce użytkowania mogą powodować pewien dyskomfort – przyzwyczajony do krzywej pozycji kręgosłup musi przyzwyczaić się do nowego, prawidłowego ułożenia. W zależności od tego jak lubimy spać – na wznak, na boku, na brzuchu – dobierzemy poduszkę pod nasze potrzeby. Możemy wybrać takie z bawełnianą poszewką lub inną, jeśli jesteśmy uczuleni również na ten materiał. Wiele producentów oferuje też ciekawe dodatki do ich poduszek. Na ciepłe, letnie wieczory możemy wybrać poduszkę z żelową, chłodzącą wstawką.

Przy wyborze poduszki antyalergicznej powinniśmy też pamiętać o doborze odpowiedniej do naszego wzrostu – dzieci powinny korzystać z najmniejszych poduszek, a im osoba wyższa tym większej poduszki może używać. Poduszki zapamiętujące kształt to wygodna i zdrowa alternatywa dla wszystkich, nie tylko dla alergików.