Podpiętka korkowa i jej lecznicze właściwości

Ortopedyczne obuwie jest drogie i nie zawsze odpowiada nam jego wygląd i estetyka. Tymczasem za pomocą drobnego i niedrogiego rodzaju wkładki do butów, możemy uzyskać niezwykle podobne efekty. Za niską cenę kupimy podpiętkę korkową i z łatwością dopasujemy ją do ulubionych butów, w których codziennie spędzamy długie godziny w pracy, na spacerze, podczas zakupów i innych czynności.

Wykonane z korka podpiętki ortopedyczne

podpiętka korkowaKorek jest materiałem naturalnym, dość sztywnym, ale też posiada właściwości izolujące i amortyzujące. Dlatego znalazł już lata temu zastosowanie w ortopedii. Jeśli dokuczają nam bóle kręgosłupa, mamy skrzywienie lub stany po urazach albo niewielką asymetrię ciała, która wpływa na komfort ruchu, wówczas niewielka podpiętka może zdziałać prawdziwe cuda. Podpiętka korkowa stosowana jest powszechnie jako element towarzyszący kuracji ortopedycznej, rehabilitacji po złamaniach, stłuczeniach, naciągnięciach ścięgien. Jeśli mamy pewne objawy bólowe i czujemy brak komfortu podczas chodzenia, wówczas warto zakupić parę ortopedycznych podpiętek z korka. Po przymocowaniu do wewnętrznej wkładki buta, podpiętka korkowa stanowi warstwę izolacyjną między stopą a butem. Podczas chodzenia ciężar ciała nie naciska z całą mocą na but, lecz opada na podpiętce. Dzięki temu but się mniej zużywa a nasz kręgosłup i stawy zyskują odciążenie. Jest niedroga, dlatego warto wyposażyć każdą parę butów w podpiętki.

Podpiętki korkowe stosowane są przy nierównościach kończyn dolnych i innych schorzeniach układu ruchu. koszt zakupy pary podpiętek to zaledwie kilka złotych a podpiętce często towarzyszy wierzchnia, cienka warstwa skóry, która jest miękka i zapewnia wygodę ruchów. Zastosowanie podpiętek korkowych jest niezwykle szerokie, zarówno w medycynie jak i codziennym użytkowaniu.