Organizacja przyjęcia weselnego

Niezależnie od tego, czy zamierzamy organizować nasze przyjęcie weselne w Krakowie czy w mniejszej miejscowości, czy też zdecydowaliśmy się na Łódź, zawsze musimy pomyśleć o szeregu tych samych elementów. Przede wszystkim odpowiednio wcześniej należy zarezerwować salę na przyjęcie weselne.

Bez tego nie będziemy mogli ugościć naszych gości. Wybierając salę, zawsze należy wziąć pod uwagę liczbę gości, którą zamierzamy zaprosić. Im większa i bardziej przestronna sala, tym większe możliwości na zaproszenie większej liczby gości. Obecnie większość sal proponuje przestrzeń, która jest w stanie pomieścić do stu pięćdziesięciu osób. Nie oznacza to jednak, że nie mamy szans na znalezienie takiej, w której możemy urządzić wesele dla dwustu czy trzystu osób. Oczywiście wiąże się to z gigantycznymi kosztami, które nie zawsze będziemy w stanie unieść. Wybierając salę, warto również wziąć pod uwagę oferowane przez dany lokal menu. W większości wypadków możemy liczyć na tradycyjne polskie potrawy takie, jak rosół, flaki, kotlet schabowy, bigos, szaszłyk. Do tego dochodzą zimne przystawki i desery. Nie brakuje jednak restauracji, które są w stanie zaproponować nam menu o wiele bardziej wyszukane. Wśród proponowanych potraw mogą znaleźć się ryby, makarony, a nawet tak egzotyczne dania jak krewetki czy inne owoce morza. Oczywiście nie każdemu taki menu będzie odpowiadać. Należy uwzględniać nie tylko nasze gusta smakowe, ale także preferencje naszych gości. Nie każdy lubi krewetki i przede wszystkim nie każdy wie, w jaki sposób należy je jeść. Może więc lepiej zaoszczędzić naszym gościom takiego stresu. Urządzając przyjęcie weselne należy także pamiętać o orkiestrze. Coraz częściej na weselach grają małe zespoły muzyczne, które składają się z nie więcej niż trzech osób.

Wśród instrumentów znajduje się gitara elektryczna oraz syntezator. Jedna osoba oczywiście zapewnia wokal. Wybór zespołu jest o tyle ważne, że w dużej mierze decyduje o dobrej zabawie naszych gości. Jeżeli dany dj na wesele cieszy się złą opinią, lepiej się na niego nie decydować.