baterie słoneczne

Nowa praca z bateriami słonecznymi

Kiedy mój kolega zaproponował mi trzy lata pracę w swojej firmie nie byłem co do niej przekonany. Nie dlatego, że nie podobały mi się warunki ale dlatego, że nie miałem pojęcia o tym czym zajmowała się firma.

Praca przy montażu baterii słonecznych

baterie słoneczne

Przedsiębiorstwo Wojtka sprzedawało i montowało instalacje cieplne i baterie słoneczne. W całej Bydgoszczy tylko jego firma miała tak duży asortyment i tak dobrze wykwalifikowanych pracowników. Wiedząc o tym bałem się, że sobie nie poradzę i narobię tylko kłopotów. Kolega jednak uspokajał mnie, że wszystkiego się nauczę. Nie mając i tak nic innego na oku przyjąłem jego ofertę. Baterie słoneczne faktycznie nie były trudne, ani ich działanie, ani instalacja. Z czasem montowałem je już zupełnie samodzielnie. Dużo większe problemy sprawiały mi pompy ciepła. Być może, gdybym nie wiedział, że w Bydgoszczy jest tylko kilku fachowców, którzy instalują pompy ciepła to byłoby mi łatwiej. Niestety dobrze o tym pamiętałem i przez długi czas bardzo się stresowałem. Powoli jednak robiłem małe postępy. Najpierw tylko patrzyłem jak kolega je instaluje, później już montowaliśmy pompy wspólnie. Wreszcie teraz nie sprawiają mi już trudności i na wiele zleceń jeżdżę już zupełnie sam. W firmie pracuję już trzy lata ale dopiero od siedmiu miesięcy jestem samodzielnym specjalistą. Prawie dwa i pół roku zajęła mi nauka zawodu.

Był to jednak dobrze zainwestowany czas. Teraz mam pracę o którą jeszcze długo nie będę musiał się bać. Popularność takich energooszczędnych rozwiązań bardzo rośnie ale specjalistów wcale nie przybywa wiele.