Czy noszenie soczewek przez dzieci to dobry pomysł?

Coraz więcej dzieci w wieku szkolnym, a nawet przedszkolnym potrzebuje okularów. Wady wzroku powoli stają się chorobą cywilizacyjną, a przyczynia się do nich coraz dłuższe przesiadywanie naszych pociech przy komputerze. Wiele dzieci nie ma ochoty na noszenie okularów, ponieważ nie czują się w nich komfortowo i pewnie.

Pociecha i soczewka – czyli czy soczewki są dobre dla dzieci.

Soczewki kontaktoweSzkła przeszkadzają w zabawie, uprawianiu sportu, a co więcej mogą niestety przyczynić się do tego, że nasza pociecha będzie wyśmiewana, ponieważ będzie się odróżniać od innych. Ponadto w szkole okulary łatwo stłuc czy zgnieść. Na szczęście jest nowoczesne rozwiązanie, czyli soczewki kontaktowe. Tak jak i my dorośli, tak i dzieci muszą nosić markowe szkła, takie jak przykładowo acuvue oasys. Przed podjęciem decyzji o ich zakupie, trzeba będzie odwiedzić okulistę, który stwierdzi, czy nie ma w tym wypadku żadnych przeciwwskazań i podpowie, jaka marka może być godna wyboru. Polecane przez lekarzy soczewki, takie jak air optix aqua, są także cenione przez noszących. Ogromne znaczenie ma to, by dziecko przestrzegało zasad higienicznych, czyli myło dokładnie ręce oraz wyjmowało szkła kontaktowe na noc, a także dezynfekowało je w specjalnym płynie.

Na początku to rodzic może zająć się zakładaniem i zdejmowaniem soczewek maluchowi lub przynajmniej powinien on nadzorować ten proces. Niezależnie od tego, czy są to soczewki freshlook dimensions, czy inne, nasza pociecha nie może ich nosić dłużej niż jest to zalecane na opakowaniu. Z soczewkami jednorazowymi rozstajemy się każdego wieczora.