Najlepsze zawieszka do smoczka

Bardzo wiele dzieci lubi swój smoczek. Mniejszy kłopot jest jeśli zabieramy go dziecku lub samo go odrzuca jak jest jesCze niemowlakiem. Gorzej jeśli lubi go i nie chce się go pozbyć nawet jako 3 latek. Bez względu na wiek dziecka bardzo przydatna jest zawieszka na smoczek. Dzięki niej smoczki się nie gubią podczas snu czy spaceru. Najważniejsze by były one bezpieczne dla dzieci.

Najbardziej popularne zawieszki do smoczków

zawieszka na smoczekW każdym sklepie z artykułami dla dzieci znajdziemy całą półkę różnych zawieszek do smoczków. Bardzo dużo firm, które mają w sprzedaży smoczki mają również takie zawieszki. Zwykle kosztują one kilkanaście złotych. Zazwyczaj są zrobione z bezpiecznego dla dzieci plastiku. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się zawieszki do smoczków własnoręcznie robione. Takie znajdziemy na różnych stronach internetowych, które zajmują się sprzedażą produktów hand made. Drewniana zawieszka na smoczek cieszy się największym zainteresowaniem wśród mam. Do tego takie, które posiadają z koralików imię dziecka są najczęściej wybierane. Dla dziewczynek najczęściej wybierane zawieszki są w kolorze beżowym lub różowym. Natomiast dla chłopczyków są to zawieszki granatowe, zielone lub niebieskie. Niektóre zawieszki posiadają silikonowe lub materiałowe elementy. Najważniejsze jest by były one bezpieczne dla małych dzieci.

Zawieszki na smoczek mogą mieć także zastosowanie do gryzaków oraz grzechotek. Są one idealnym prezentem dla małego dziecka. Szczególnie takie własnoręczne robione oraz z imieniem dziecka. Jeśli natomiast dziecko nie używa smoczka to rodzice wykorzystują taką zawieszkę do przyczepienia ulubionej grzechotki dziecku. Dzięki temu podczas spaceru grzechotka nie zgubi się. Cena za zawieszkę hand made to około 50 zł.