Materiał twardy, higieniczny i ciepły w dotyku

Coraz częściej jako materiał na blaty kuchenne i nie tylko stosowany jest Corian. Jest to synteza najlepszych właściwości kamienia naturalnego. Zalet tego materiału jest naprawdę wiele, ale warto wspomnieć przynajmniej o kilku z nich. Po pierwsze jest to tworzywo twarde, które nie zniszczy się nawet pod wpływem działania ciężkich przedmiotów.

Nieszkodliwy dla środowiska i gładki Corian

blaty corianCorian jest również materiałem higienicznym. Można wybrać blat kuchenny wykonany z tego materiału w kolorze białym. Wszelkie zanieczyszczenia można bez problemu usunąć z blatu. Ogromną zaletą jest także to, że Corian to materiał ciepły w dotyku. Zazwyczaj kamienie takie jak granit, marmur, które także wykorzystuje się w aranżacjach wnętrz, są kamieniami zimnymi, chłodnymi. A przecież kuchnia ma się kojarzyć przede wszystkim z ciepłem rodzinnym. Ponadto blaty corian są zupełnie nieszkodliwe dla środowiska naturalnego, o czym również trzeba pamiętać. Jest to więc dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których ekologia jest bardzo ważna. Corian jest też gładki, a do tego odporny nawet na mocne uderzenia czy bardzo wysoką temperaturę (np. temperaturę zdjętych z pieca garnków czy wrzątku). Materiał ten można stosować nie tylko na blaty kuchenne ze zintegrowanym zlewozmywakiem. Przeciwnie – ma on znacznie więcej zastosowań w domach i mieszkaniach, o których też trzeba wspomnieć. Z tego materiału powstają blaty łazienkowe (również te ze zintegrowaną umywalką).

Blat stołu albo okładzina elementów meblowych również może powstać z Corianu. Jest to materiał wykorzystywany do budowy lad w recepcjach, barach, szatniach, bankach i nie tylko. Z Corianu powstają nawet okładziny ścienne, parapety i przeróżne elementy wystroju wnętrz. Materiał zapewnia swobodę w trakcie projektowania wnętrz o podwyższonym standardzie.