Magnetoterapia i fizjoterapia

rehabilitacjaRehabilitacja jako proces zmierzający do przywrócenia jednostce sprawności przez wieki przeszła szereg zmian. Wszystko zaczęło się w starożytności, kiedy to zaczęto do rehabilitacji wykorzystywać wodę. I dzisiaj stanowi ona jeden z głównych bodźców, ale nie jedyny. Jednym z najbardziej ciekawych, które odgrywają ważną rolę i które fizjoterapia z powodzeniem wykorzystuje jest pole magnetyczne.

Działa, czy nie działa

Pomimo tego, że żaden z receptorów, jakie zostały wykształcone w organizmie człowieka nie wykazuje wrażliwości, badania nie pozostawiają złudzeń- reakcje organizmu są widoczne i przynoszą doskonały efekt rehabilitacyjny. Komórka, tkanka, czy narząd, nie ważne, na jakim poziomie chcemy oddziaływać na organizm, polu magnetycznemu udaje się to doskonale.

W najlepszych punktach

Magnetoterapia wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. I w dobrych punktach rehabilitacyjnych znajdziemy go bez problemu. W takich miastach, jak Kraków nie sposób jest nie włączyć tej metody do działań rehabilitacyjnych. Jest to metoda bardzo popularna, bo i wykazująca się ogromną skutecznością. Po pierwsze działanie pola magnetyczne działa przeciwbólowo. Po drugie, pomaga rozszerzać naczynia, a tam gdzie potrzeba jest ich namnożenia, pomaga je tworzyć. Kolejną zaletą jest wspomaganie w procesach regeneracyjnych zachodzących w tkankach miękkich. Jeśli chodzi o układ kostny- tu pomaga w tworzeniu jego zrostu. Magnetoterapia wykazuje też działanie przeciwobrzękowe oraz przeciwzapalne. I jeszcze jedna ważna rzecz- działa na organizm człowieka detoksykacyjnie i wzmacnia jego naturalną odporność.