Lek na skurcze

Olimp chela mag skurcz to preparat zawierający wysoko przyswajalną formę magnezu – w postaci chelatu aminokwasowego ALBION (diglicynian magnezu) i wysoko przyswajalną formę potasu (cytrynian potasu), korzystnie wpływające na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, a wraz z zawartą witaminą B6, wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

olimp-chela-mag-skurczProdukowany jest przez firmę OLIMP LABORATORIES. W skład leku wchodzi diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu ALBION®), cytrynian potasu, celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, tlenek magnezu, stearynian magnezu – substancje przeciwzbrylające, chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E 171). Preparat przeznaczony do stosowania jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na magnez i potas – składniki korzystnie wpływające na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, co zapobiega ich nadmiernym skurczom. Lek powinien być stosowany po jednej kapsułce po dwa razy dziennie. Forma leku to kapsułki. Preparat wskazany jest przy suplementacji codziennej diety w magnez, potas oraz witaminę B6. Magnez jest składnikiem mineralnym niezbędnym do życia, biorącym udział niemalże we wszystkich procesach zachodzących w organizmie. Pierwiastek ten jest zaangażowany w prawidłowe funkcjonowanie mięśni, wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz syntezę białek. Wykazuje pozytywny wpływ w redukcji zmęczenia i znużenia.

Jego obecność jest również niezbędna w utrzymaniu prawidłowej budowy kości i zębów. Witamina B6 uczestniczy w absorpcji magnezu z przewodu pokarmowego oraz współpracuje z magnezem w przebiegu wielu procesów zachodzących w organizmie.

Suplement Olimp chela mag skurcz można kupić na stronie http://www.moc-lekow.pl/leki_na_serce_miazdzyce/chela_magb6_skurcz_60_kaps_cena_18_9_zl