Kurs doszkalający na prawo jazdy

Dla kogoś kto nigdy wcześniej nie miał kontaktu z samochodem, trudno opanować tą sztukę do perfekcji po trzydziestu godzinach spędzonych za kierownicą. Lepiej poświęcić więcej godzin na naukę niż iść na egzamin słabo przygotowanym, bo może sie to skończyć wynikiem negatywnym. 

Ile trwa kurs doszkalający na prawko? 

kursy doszkalające na prawo jazdy w KrakowieKażdy kurs na prawo jazdy rozpoczynamy od nauki teorii, czyli przyswojenia kodeksu ruchu drogowego i podstawowych sytuacji mogących się pojawić na drodze. Po zakończonej teorii, przejdziemy podstawowe badania lekarskie i możemy ruszać w drogę. Do wyjeżdżenia z instruktorem mamy aż trzydzieści godzin i w tym czasie musimy się nauczyć na tyle dobrze jeździć, aby poradzić sobie na egzaminie. Jeżeli tyle czasu nam nie wystarczy, to możemy wykupić kursy doszkalające na prawo jazdy w Krakowie. Są one płatne za każdą godzinę i dotyczą tylko części praktycznej czyli jazdy po mieście i placu manewrowym. Wykupiony kurs możemy przeznaczyć na ćwiczenia na placu manewrowym ćwicząc jazdę po łuku i startowanie z zaciągniętego hamulca ręcznego, albo jeżdżąc po mieście i analizując najpopularniejsze sytuację drogowe, które mogą się pojawić na egzaminie. Na kursy doszkalające są kierowani kierowcy, którzy mają już na swoim koncie dwadzieścia punktów karnych i grozi im utrata prawa jazdy. Po takim kursie muszą ponownie zdać egzamin, aby potwierdzić swoje umiejętności i nie zostały im odebrane dokumenty. Każda szkoła jazdy w Krakowie organizuje takie kursy doszkalające.

Cena kursu w Krakowie zależy od ilości godzin jaką wykupimy. Statystycznie, aż dziewięćdziesiąt pięć procent kursantów po kursie doszkalającym zdaje egzamin za pierwszym podejściem, co jest bardzo dobrym wynikiem na skalę kraju. Po zwykłym kursie, od z=raru zdaje tylko około sześćdziesiąt procent.