Kredyty na uproszczonych zasadach

kredyt konsolidacyjnyWnioskowanie o kredyt na dowolny cel wymaga złożenia wielu dokumentów, w tym także zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach, najlepiej potwierdzonego przez pracodawcę. Sam dokument w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę daje się uzyskać, ale coraz częściej pracownicy zatrudniani są na umowach zlecenie. Potwierdzenie zatrudnienia i dochodów w ich przypadku może zdecydowanie wydłużyć procedurę kredytową.

Z myślą o klientach, którzy uzyskują dochody z różnych źródeł, w tym także z umów o dzieło czy wspomnianych umów zlecenie, coraz częściej oferta kredytowa jest poszerzana o kredyt na oświadczenie. Klienci, którzy chcą go uzyskać, podpisują jedynie oświadczenie o uzyskiwanych dochodach, co dla instytucji kredytowej jest wystarczającym potwierdzeniem co do uzyskiwanych dochodów.
Takie rozwiązanie jest niezwykle popularne zarówno w przypadku kredytów dla klientów uzyskujących niskie dochody, jak i w przypadku klientów, którzy wykonują wolne zawody, a ich dochody są zwykle dosyć wysokie, jednak specyfika ich zawodu sprawia, że jednocześnie takie dochody są bardzo nieregularne.
Równie popularny jak kredyt na oświadczenie jest kredyt konsolidacyjny. Pozwala on na zastąpienie jedną ratą kredytową kilku innych kredytów, przy czym kredyt konsolidacyjny ma bardzo konkurencyjne oprocentowanie w porównaniu z konsolidowanymi kredytami.
Najczęściej klienci łączą do spłaty kredyt hipoteczny, zadłużenia na kartach kredytowych i inne kredyty, zaciągnięte na zakup sprzętu czy mebli. Konsolidacja takich kredytów daje możliwość obniżenia rat, które klient płaciłby w sumie, a jednocześnie w niektórych przypadkach można także wydłużyć okres spłacania kredytu. Oczywiście równie ważne jest obniżenie oprocentowania, które pozostawia w kieszeni klientów większą ilość gotówki.

Przy konsolidowaniu nie ma natomiast znaczenia ilość posiadanych kredytów.