filmy reklamowe

Koszty video marketingu – filmy reklamowe

Wszelkie formy marketingu, jakie tylko mogą przyjść nam do głowy mają na celu promocję firmy lub konkretnego produktu, oraz budowanie jej profesjonalnego wizerunku i świadomości marki.

Filmy reklamowe umieszczane w internecie

filmy reklamoweOd najprostszych metod poczynając – czyli na przykład ulotek rozdawanych na ulicach, gazetek wrzucanych do skrzynek pocztowych, przez spoty reklamowe puszczane w radio, aż po największe, najbardziej donośne i oryginalne chwyty marketingowe, jak eventy organizowane z zaskoczenia… wszystkie te środki promocji mają swoją cenę. Ulotki trzeba zaprojektować i wydrukować. Ktoś musi je też rozdać. Idealne filmy reklamowe to nie tylko koszty samego kręcenia, ale też bardzo drogi czas antenowy. A jak to jest z internetem? Video marketing to dziedzina stosunkowo młoda, ale rozwija się bardzo szybko, a specjaliści prześcigają się w pomysłach. Jak zatem kształtują się ceny za realizacje tych oryginalnych pomysłów? Zgodnie z analizą danych z cenników różnych agencji marketingowych, które są dostępne w internecie, można zauważyć, że wbrew pozorom reklama internetowa, jako materiał reklamowy o znacznie większym potencjale od telewizyjnej, jest od niej znacznie tańsza. Oczywiście za profesjonalne, „pełnometrażowe” filmy korporacyjne zapłacimy nawet dwadzieścia tysięcy złotych, ale już klipy o innej charakterystyce, również kręcone w jakości HD, można zrealizować w cenie około trzech do pięciu tysięcy złotych.

 

Testimoniale, czyli nagrywane opinie klientów o firmie, albo produkcie są już realizowane za około pięćset złotych. Widać zatem, że koszty tego rodzaju promocji nie zabiją nas, a potencjalne zyski są bardzo duże.