Kompleksowe szkolenia BHP

 

Każdy pracodawca jest zobowiązany do przeprowadzenia szkoleń BHP dla swoich pracowników. Zgodnie z kodeksem pracy obligatoryjne jest szkolenie BHP dla nowo zatrudnionego oraz odświeżenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy podczas trwania zatrudnienia.

Szkolenia BHP w dużych firmach

szkolenia bhp warszawaPo odbyciu wstępnego szkolenia BHP na długo zapomina się o konieczności odświeżenia wiedzy z zakresu rozwiązań techniczno-organizacyjnych. Jednak nawet najwytrwalsi zawodnicy, którzy na swoich stanowiskach wytrwają powyżej 5 lat muszą się liczyć ze skierowaniem na ponowne szkolenie. W przypadku pracowników biurowych i administracyjnych jest to 6 lat od poprzedniego, a wśród pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych szkolenia okresowe muszą odbyć się nawet co roku. W miastach, gdzie jest największe skupienie dużych pracodawców, można znaleźć firmy z odpowiednimi kwalifikacjami do przeprowadzenia wymaganych szkoleń. Na przykład szkolenia bhp warszawa to niezliczone wyniki wyszukiwań w sieci. Każda z firm stara się być konkurencyjna, a jej oferta uzależniona jest od branży w jakiej zatrudnieni są uczestnicy kursu oraz ich liczba w danej strukturze. Firmy oferujące szkolenia BHP bardzo często oferują korzystne pakiety, które zawierają nie tylko samo szkolenie ale również ocenę ryzyka zawodowego dla danego stanowiska a często nawet dojazd do siedziby firmy, aby szkolący się pracownik nie musiał daleko dojeżdżać i nie tracił cennego dnia w pracy.

Ważne jest także aby abonament na usługi bezpieczeństwa i higieny pracy zawierał dostępność behapowca przez 7 dni w tygodniu, bo nigdy nie wiadomo kiedy zdarzy się wypadek i będzie potrzebny na miejscu. Pułapką abonamentową są też elementy, które niekoniecznie przydadzą się w większości biur, jak ocena oddziaływania środowiskowego.

Zobacz więcej: admir.com.pl