Karta GeForce 1070

Mój obecny komputer składany był dość dawno temu. Gdy go kupowałem, był to sprzęt najwyższej klasy, posiadający najwyższe możliwe wtedy osiągi. Przez długi czas w zupełności wystarczał do intensywnego grania, i nie musiałem w nim wymieniać niczego z racji naprawdę dużej mocy sprzętowej. Jednak z czasem wymagania gier bardzo podskoczyły i konieczny był upgrade sprzętu.

Mocna karta graficzna GeForce 1070

gtx 1070Ze wszystkich części komputera, najsłabszą była karta graficzna. Cała reszta nie wymagała natychmiastowej wymiany, aczkolwiek układ graficzny zaczynał być niewystarczający do uciągnięcia nowych gier bez naprawdę dużego obniżenia detali. Będąc stałym użytkownikiem firmy Nvidia, jako nowy układ graficzny wybrałem kartę Geforce gtx 1070, jedną z najlepszych obecnie będących w sprzedaży. Był to świetny układ, przeznaczony głównie do grania, i bezproblemowo obsługiwał zarówno stare tytuły jak i nowe, wymagające gry. Płyta główna do komputera była dedykowana do układów graficznych tego właśnie producenta, więc z instalacją nie było najmniejszych problemów. Nie było nawet potrzeby zmiany sterowników, gdyż program sterujący sam wykrywał używaną kartę i w miarę możliwości ściągał i automatycznie instalował nowe oprogramowanie bezpośrednio ze strony producenta. Po zainstalowaniu odpowiednich programów wspomagających, jakie producent dostarczał na płycie cd razem z układem graficznym, karta osiągała zawrotne prędkości, niemal podwajając osiągi po dość prostym podkręceniu ustawień.

Mało tego, mimo overclockingu, działała nadal w granicach bezpiecznych parametrów, określonych przez producenta, dzięki czemu nie musiałem obawiać się o awarie. Załączone programy pozwalały także na rozdzielenie zasobów karty graficznej wedle zaprogramowanych priorytetów.