Jak wybrać właściwe czyszczenie konstrukcji?

Renowacja to bardzo ważna czynność, której poddawane są zabytkowe obiekty. Czyszczenie konstrukcji jest bardzo ważne i często trzeba dobrać odpowiednie techniki do różnych typów elewacji. W zależności od podłoża danej konstrukcji należy zastosować suche czyszczenie albo też mycie elewacji. Jeżeli nie wiemy co wybrać to warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Co należy zrobić przed czyszczeniem konstrukcji?

czyszczenie konstrukcji wrocławZanim w ogóle dojdzie do czyszczenia konstrukcji powinniśmy dokonać szczegółowej ekspertyzy. Pomoże nam ona określić rodzaj oraz stopień zniszczenia materiału, z którego została wykonana elewacja, a także grubość, oraz głębokość zabrudzenia. W przypadku kiedy mamy do czynienia z obiektami zabytkowymi to dokładnie inwestor musi skonsultować się z konserwantem, aby mieć pewność, że metoda, którą chcemy się posłużyć nie doprowadzi do żadnego uszkodzenia. Dopiero wtedy będziemy mogli przejść do czynności, jaką jest czyszczenie konstrukcji Wrocław. Dzięki profesjonalnej ekspertyzie będziemy mogli stwierdzić czy wystarczy nam tylko zwykłe czyszczenie, czy też będą potrzebne dodatkowe prace konserwatorskie. Obecnie coraz większą popularność zdobywają tak zwane metody hydrodynamiczne. Wykorzystuje się w nich specjalistyczne urządzenia. Najprościej oczywiście przy usuwaniu zabrudzeń  jest z mycie elewacji zwykłą wodą, która rozpuszcza i likwiduje wszystkie zanieczyszczenia oraz usuwa solę i patynę.

Popularna jest również gorąca woda, ponieważ skracał na czas czyszczenia i pozwala usunąć wszelkie tłuste zabrudzenia. Jednak może ona spowodować szok termiczny i uszkodzić materiał fasady dlatego, zanim jej użyjemy musimy mieć na to odpowiednie pozwolenie. Po konsultacji z odpowiednimi ludźmi będziemy wiedzieli czego dokładnie użyć, aby dokonać czyszczenia konstrukcji.