Jak pozyskiwać bitcoin?

Z pewnością każdy z nas dokonał przynajmniej raz w ciągu swojego życia transakcji za pośrednictwem internetu. Sprzedaż dóbr i usług w XXI wieku przez Internet jest niemalże tak samo popularna jak sprzedaż w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Aby zakupić coś online wystarczy znaleźć interesujący nas towar, dokonać przelewu za pomocą banku i poczekać na zakupiony przedmiot czy też usługę. Wraz z rozwojem sprzedaży online pojawiły się waluty istniejące tylko w sieci.

Czym jest bitcoin i jak go zdobyć?

bitcoin kopanieBitcoin jest tak zwaną kryptowalutą i stanowi nośnik wartości płatniczej metodą online. W tym momencie wiele osób zapewne zacznie się zastanawiać czy jeśli jest określany jako kryptowaluta to posługiwanie się bitcoin jest legalne? Przychodzimy zatem z odpowiedzią: bitcoin jest walutą w pełni legalną i dostępną na całym świecie. Proces pozyskiwania bitcoin w całości przeprowadzany jest w sieci i nosi nazwę kopania. Wpisując w jakąkolwiek wyszukiwarkę frazę bitcoin kopanie otrzymujemy niemalże setki dostępnych wyników z wszelkiego rodzaju artykułami czy też poradnikami na ten temat. Proces kopania bitcoin nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z kopaniem w powszechnym jego znaczeniu. Jest to proces, który polega na użyczeniu mocy obliczeniowej przez użytkownika w zamian za określoną ilość bitcoin. Prościej rzecz ujmując za użyczenie sprzętu oraz pobieranego przez nie prądu otrzymuje się bitcoin. Zabezpieczenie oraz potwierdzenie przeprowadzenia transakcji to dwa podstawowe procesy, które stanowią część kopania bitcoin czyli tzw mining’u. Do pozyskania bitcoin oprócz użytkownika określanego jako górnik niezbędne jest zatem posiadanie komputera, który będzie stanowił koparkę. 

Dokonywanie transakcji online wymusiło poniekąd opracowanie skutecznych i szybkich metod płatności. Użytkownicy Internetu nie tylko mogą zakupić walutę bitcoin w internetowym kantorze ale także pozyskiwać je samodzielnie w trakcie procesu kopania. Jest to z pewnością nie tylko co raz bardziej popularne zajęcie, ale także przynosi znaczne korzyści finansowe.