Jak działa mini dźwig?

 

Prace budowlane wymagają używania wyspecjalizowanych sprzętów. Nie każdy teren budowy pozwala na wjazd wielkogabarytowych pojazdów. Dlatego część z tych najważniejszych miniaturyzuje się w taki sposób, by zajmowały maksymalnie mało miejsca. 

Czym zajmują się małe dźwigi?

mini dźwigPlac budowy wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, ale czasem wymagają tego również prace remontowe. Dlatego pracy dla dźwigów nigdy nie zabraknie, będziemy jedynie oglądać kolejne ich modyfikacje. Najpopularniejszy typ dźwigu, to ten umieszczony na samochodzie, najczęściej w formie platformy. Jednak mini dźwig, to zupełnie coś innego. To swego rodzaju technologiczna innowacja. Nie obsługuje go operator lub kierowca z wewnątrz maszyny, jest sterowany z zewnątrz, wyłącznie z użyciem kontrolera. Przypomina to nieco pilotowanie drona, jednak wymaga nieco więcej umiejętności  wiedzy technicznej. Mini dźwigi to pojazdy wyposażone w gąsienice, dzięki czemu sprawdzają się w każdym terenie i każdej nawierzchni. Stabilność konstrukcji zabezpieczają trzy wsporniki, stylizowane na odnóża sporych rozmiarów insekta, co robi bardzo futurystyczne wrażenie. Taki dźwig przyda się na budowie każdego rodzaju, szczególnie przydatne jednak są przy budowie dróg oraz sieci kanalizacyjnych. Ten model jest mały, lecz tylko z nazwy, jego wytrzymałość i możliwości mogą spokojnie konkurować z dużo większymi dźwigami. Jeżeli planujemy prace budowlane, z użyciem tego rodzaju dźwigu, istnieje możliwość ich wynajęcia. Tą usługę oferują firmy z całej Polski.

Mały dźwig to konkretna innowacja. To zerwanie ze starą konwencją i starą myślą technologiczną. Dziś mamy alternatywę, dzięki czemu wszystkie prace wymagające użycia dźwigu, mogą być wykonywane przez ich mniejsze, ale równie wydajne odpowiedniki.