Imprezy integracyjne wskazane dla pracodawców i pracowników

konferencja firmowaSiła i potencjał każdej firmy znajdują się przede wszystkim w jej pracownikach. Im bardziej zintegrowany zespół, tym większe szanse na rozwój przedsiębiorstwa. Dostrzegają to coraz częściej pracodawcy i motywują swoich pracowników na różne sposoby. W wielu firmach takim czynnikiem motywującym jest karnet na zajęcia sportowe, karnet do kina, teatru, możliwość korzystania z porad lekarzy specjalistów, prywatnych spółdzielni lekarskich.

Oprócz wymienionych, pracodawcy organizują imprezy firmowe z okazji jubileuszu firmy, spotkania świąteczne, imprezy wyjazdowe, plenerowe. Na tego typu imprezach, gdzie atmosfera jest zdecydowanie bardziej swobodna niż w ciągu godzin pracy, pracodawca może lepiej poznać swoich podwładnych, jak również pracownicy różnych działów mogą nawiązać ze sobą bliższy kontakt. Imprezy integracyjne, bo tak nazywamy wszystkie imprezy firmowe, są niewątpliwie motorem działania i współpracy dla zespołu pracowników.
impreza firmowaFirma może zająć się organizacją imprezy sama, bądź może jej przygotowanie zlecić do zewnętrznego organizatora. Kompleksowa obsługa imprez polega na zorganizowaniu całości przedsięwzięcia. Imprezy integracyjne w plenerze z reguły wymagają zapewnienia transportu, przygotowania terenu dla uczestników imprezy, zapewnienia cateringu oraz rozrywek na miejscu. Firmy organizujące imprezy firmowe, oferują szereg atrakcji dla uczestników.
Jedną z form zabawy na świeżym powietrzu jest rywalizacja uczestników w zawodach sportowych, wielu jest chętnych do uczestniczenia nawet w sportach ekstremalnych, jak jazda quadami, samochodami terenowymi, spływy kajakowe, pontonowe. Dla mniej odważnych, znakomitą forma relaksu będą wszelkiego rodzaju gry terenowe, które można zorganizować także w nocy, w zależności od scenariusza. Ognisko, grill to nieodłączne składniki imprez plenerowych.

Ale czy po zmaganiach sportowych, po dużej dawce wysiłku jest coś lepszego od samodzielnie upieczonej na ognisku kiełbasy lub pysznej karkówki prosto z grilla? Przy okazji można się podlizać szefowi podsuwając mu co lepsze kawałki mięsa…