grafolog

Grafologia, a dobór pracowników

Analiza pisma jest to badanie charakteru czy osobowości człowieka przez jego styl pisania. Badanie pisma jest wykorzystywana do psychologii pracy lub psychologii rozwojowej. Służy do porównywania partnerów biznesowych w pracy jak i w rodzinie. Z pisma można wyczytać czy człowiek jest stateczny, komunikatywny, kreatywny, solidny, ambitny, uczciwy, czy nie jest leniwy, odporny na stres itp. Grafologia pomaga ukazać czy akurat ta osoba nadaje się na określone stanowisko.

grafologDlatego pracodawcy coraz częściej korzystają z porad grafologa, tym bardziej w zachodnich krajach. Pismo jest to gest, idealny do analizy, diagnostyki. Wyjściowym etapem jest poziom ogólny pisma i klasyfikacja cech pisma. Ocenie podlega m.in. nacisk kartki w trakcie pisma, forma, kontur linii, pochylenie pisma, rytm i szybkość pisania. Do zawodowej analizy pisma potrzebne może być grafologowi oryginalna próbka odręcznego pisma wraz z datą oraz podpisem.
Ponieważ grafolodzy uważają, że jeżeli część pisma i podpis nie zgadza się, to wtedy człowiek może udawać kogoś innego kim jest i może się nie nadawać na określone stanowisko pracy. Zagadnienia dotyczące wyboru personelu lub partnera biznesowego decydują o dalszej współpracy przedsiębiorstwa. Ocena grafologiczna najbardziej jest potrzebna w finalnej fazie procesu rekrutacyjnego, gdy 2-3 kandydatów jest wybranych przez komisję rekrutacyjną.
Opinie grafologiczne obserwują i oceniają kandydatów w różnych perspektywach, pokazując zalety jak i wady danego kandydata. Analiza grafologiczna jest wygodnym oraz cennym narzędziem sprawdzającym się w procesach doboru pracownika lub partnera biznesowego. Opinie grafologiczne to jednym słowem rekrutacja lub duża pomoc w rekrutacji, która zapewnia wybór właściwych kandydatów i partnerów biznesowych.

Dogłębna analiza grafologiczna pozwala podjąć uzasadnione decyzje w rekrutacji personelu oraz partnera biznesowego. W Polsce taka analiza jest mało znana, jednak z dnia na dzień coraz więcej osób się tym interesuje.

Więcej na ten temat możesz przeczytać na e-grafolog.pl