Gdzie znaleźć dobrego malarza?

Każde pomieszczenie i budynek po dłuższym czasie użytkowania wymagają remontu i odnowienia. Najczęściej polega ono na malowaniu, gdyż daje najlepsze i najszybsze efekty wizualne. Jednak znalezienie dobrej firmy trudniącej się tym rzemiosłem, nie jest wcale takie proste.

Kto trudni się malarstwem ściennym?

malarstwo ścienneMalowanie wielkopowierzchniowych obrazów na ścianach lub budynkach, to zajęcie żmudne, ale i dające piorunujący efekt wizualny. Początki tego rzemiosła miały miejsce na Krecie, jednak z czasem zawitały do innych części Europy. Ta sztuka przyjęła się dość szybko, a z czasem freski, zmieniły się w malowidła wielkopowierzchniowe, nazywane dziś muralami. Osób trudniących się ta sztuka nie ma wiele i znalezienie artysty z prawdziwego zdarzenia nie jest wcale takie łatwe. Nie tylko ze względu na ich ograniczona ilość, ale również z uwagi na fakt, że ilość zamówień jakie ma dobry fachowiec, nie pozwala podejmować mu każdego zlecenia. Malarstwo ścienne to specyficzny gatunek sztuki. Jest pracochłonny i trwa nieraz tygodniami. Nieraz samo dostosowanie projektu do rozmiaru ściany, zajmuje nawet kilka dni. Kluczem do skłonienia dobrego malarza ściennego, do współpracy z nami jest interesująca wizja lub projekt, która przyniesie artyście nie tylko zysk, ale na stałe wkomponuje jego sztukę w przestrzeń miejską. Malowidła ścienne są coraz bardziej popularne i praktycznie każde większe, polskie miasto posiada murale, które nawiązują do ważnych, historycznych wydarzeń w naszym kraju.

Artyści, zajmujący się malowanie dużych powierzchni, często pracują wiele tygodni, by skończyć swoje dzieła. Dlatego nie ma się czemu dziwić, że biorą za swoją pracę stosunkowo duże pieniądze. Dobrze wykonane malarstwo ścienne jest świetną ozdobą każdej budowli lub budynku.