Escape room w stolicy

Escape roomy to rozrywka, którą znają i lubią prawie wszyscy. To idealny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy rodziną. Z rozwiązywania łamigłówek w escape roomach płynie także wiele korzyści. Jakie zalety ma skorzystanie z oferty takich firm? Postaram się coś o tym opowiedzieć.

Na czym polega rozrywka w escape roomie?

escape roomy w warszawie centrumOstatnio jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi, jest odwiedzanie różnych escape roomów. Celem tej zabawy jest wydostanie się z zamkniętego pomieszczenia w jak najkrótszym czasie – maksymalnie jednej godziny. Tematyka każdego pokoju różni się, każdy z nich urządzony jest w innym klimacie. Przykładowo, pokój może być wyposażony w gadżety z jakiegoś filmu czy książki, a wszystkie zagadki mogą być z nimi powiązane. Istnieją także pokoje o tematyce skoku na bank, horroru czy escape roomy w Warszawie centrum dla dzieci. Mimo różnego wyposażenie i klimatu panującego wewnątrz każdego pokoju, zasada ich funkcjonowania jest taka sama. W celu wyjścia z niego należy rozwiązać kilkanaście lub więcej łamigłówek. Mogą to być zadania matematyczne lub logiczne zagadki, nad którymi trzeba się trochę natrudzić. Jest to jednak świetny trening dla naszego mózgu. Żeby rozwiązać wszystkie zagadki należy wykazać się zdolnością szybkiego łączenia faktów i abstrakcyjnego myślenia. Takie umiejętności warto ćwiczyć, gdyż przydają się w codziennym życiu, nie tylko w escape roomie. Dodatkowo, taka rozrywka zapewnia wiele emocji oraz dawkę adrenaliny.

Wszyscy miłośnicy zagadek logicznych i różnych łamigłówek powinni udać się do escape roomu. Tematykę pokoju można wybrać samodzielnie, na przykład rezerwując dany pokój online. Następnie pozostaje nam przyjść do lokalu i rozwiązać wszystkie zadania. Wyjście z pokoju zagadek oznacza wygraną i ogromną satysfakcję.