Energia słoneczna zawitała do naszych domów

Konieczność oszczędzania energii elektrycznej stała się faktem. Jeszcze nie można mówić o ewidentnych jej deficytach, jednak mieliśmy już w zeszłych latach do czynienia z niedoborem energii, w wyniku której ogłaszano w Polsce podwyższony stopień zagrożenia brakiem energii elektrycznej.

Energetyka otwiera się dla zwykłych mieszkańców

baterie słoneczne cenyNie można w krótkim czasie zmienić polskiego systemy elektroenergetycznego. Budowa nowych źródeł energii tradycyjnej, czy odnawialnej zajmuje kilka lat. Najszybszym sposobem jest trafić bezpośrednio do przysłowiowego Kowalskiego i przekonać go, aby stał się producentem energii elektrycznej. Istotnym argumentem jest możliwość otrzymania dofinansowania przez Państwo na zakup ekologicznych źródeł energii, jakim są niewątpliwie baterie słoneczne ceny kompletnej instalacji brutto zaczynają się już od około 15 tys. złotych. o mocy około 3,25 kW. W przypadku domku jednorodzinnego rekomenduje się montaż baterii o mocy nie większej niż 10 kW. Wówczas kwota się już kilkudziesięciu złotych, ale przy takich większych mocach zasadna jest instalacja baterii do magazynowania energii. Niektóre urzędy zwracają nawet 30% albo oferują kredyt na bardzo preferencyjnych warunkach. Warto pamiętać, że nawet w przypadku pochmurnego nieba podczas okresu jesienno-zimowego nasze panele słoneczne są ładowane. Najefektywniej jest zamontować je na dachu, jednak widziałem ogródki z panelami na ziemi.

Oczywiście zwrot od miasta za poniesiony koszt zakupu i montażu baterii słonecznych jest bardzo ważny. Pamiętajmy jednak, że ta instalacja to najnowocześniejsza forma ekologii oraz pewność zasilania dla naszego domu. Na szczęście ceny powoli spadają z uwagi na ogólny rozwój technologii, dzięki czemu tanieją materiały i podzespoły.